У Кривому Розі відбувся марш на честь дивізії "Галичина". ВІДЕО

У Кривому Розі відбулася урочиста хода на честь 70-ої річниці створення дивізії "Галичина" (14-та гренадерська дивізія Зброї СС "Galizien". Рвали прапори Партії регіонів.

Захід пройшов за ініціативи "місцевих патріотичних осередків", повідомляє "Голос Криворіжжя".

Видання наголошує, що наразі це перша масова подія, пов'язана з дивізією, не тільки в Кривому Розі, але й в усій центрально-східній частині України.

"Під час підготовки події на адресу організаторів лунали погрози "проломити черепа" та зірвати саму ходу, - зазначають журналісти. - Але цього не трапилося. Не з’явились і представники правоохоронних сил, котрі завжди супроводжують подібні акції".

В марші взяло участь близько ста осіб. Маршрут: від колишнього кінотеатру "Сучасник" через центральну частину міста в парк до пам'ятника Богдану Хмельницькому.

Відео: Андрій Кондратьєв

Учасники несли державні, червоно-чорні (партійний прапор бандерівської ОУН) та "деякі інші прапори".

На відео видно, як деякі перехожі висловлюють незадоволення маршем. Учасники скандують гасла "Слава нації - смерть ворогам!, "Будем вішать комуністів!", "Комуняку - на гілляку!", "Пам'ятай завжди, чужинець, тут господар - українець" тощо.

Наприкінці події було "урочисто розірвано" речі з символікою Партії Регіонів, зазначає видання.

Дивіться також інші матеріали за темою "Дивізія "Галичина"

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.