Спецпроект

В Росії відкривають музей гусака

Музей гусака відкриється в Алтайському селі Гуселетово на початку липня, в експозиції буде представлено близько 5 тисяч унікальних експонатів.

Про це пише ria.ru.

Музей відкриють у лікувально-оздоровчому комплексі "Гуселетовські плеса", який знаходиться в трьох кілометрах від села Гуселетово.

"Гусак - одна з найбільш цікавих тварин, яка вшановується багатьма народами, вважається оберегом, зображення цього птаха зустрічається на іконах. Гусь живе довше за всіх пернатих - 20 років, і він більш вірний, ніж лебідь. За два роки зібрано більше 5 тисяч експонатів з всього світу ", - розповідають впорядники.

Цікаві експонати збирали протягом двох років. Вдалося виявити порцелянові фігурки з Європи, було знайдено срібну ложечку із зображенням міфічної істоти, що терзає двох гусей, сформована унікальна нумізматична колекція.

Крім фігурок відвідувачі зможуть подивитися книги про гусей, православні ікони, ігри. Гіди розкажуть про стародавні ритуали з використанням гусей, а діти зможуть виготовити фігурку птаха в стилі орігамі. В якості сувенірів в музеї будуть продаватися амулети з гусячого пера, в кінчик якого будуть засипати насіння подорожника.

За словами директора комплексу "Гуселетовські плеса" Сергія Неверова, гусак стане своєрідним брендом "Гуселетовського плесо", що сприятиме залученню туристів.

Теми

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.