В УКРАЇНІ ВАЛЯТЬ ЛЕНІНІВ. Фото

У ніч на 21 лютого в центрі Житомира, на площі Соборній скинули з постаменту головний у місті пам'ятник Леніну.

Атакувати пам'ятник почали після 22.00. Спочатку в пам'ятник кидали "коктейлі молотова" і поливали його бензином.

"Потім почали зупиняти проїжджаючі автівки і просити у водіїв троси, щоб грунтовно зачепити Ілліча і допомогти йому спуститися до людей", - повідомляє Житомир.info.

Опівночі вдалося вудкою закинути петлю з троса на шию Леніну, але коли почали тягнути - трос порвався. За кілька хвилин трос знову закинули і спробу повторили.

Станом на 0.30 біля пам'ятника знаходилося більше 500 осіб, в основному глядачі, і стояло близько 100 автомобілів. Активісти зупинили машину з написом "Пошта" та вмовляли водія фури допомогти звалити пам'ятник.

О 0.55 Ленін упав.

Крім того, в групі Євромайдану повідомляється про те, що активісти скинули пам'ятник Леніну в Боярці та Броварах (Київська область).

Ленин в Боярке
Ленін в Боярці

Вдень також знесли Леніна в Славуті (Хмельницька область).

 
 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.