B Польщі видали плакат з "польськими" Львовом і Вільнюсом. ФОТО

На плакаті, який рекламує спортивний забіг до дня незалежності Польщі, зобразили карту кордонів країни 1918 року.

Фотографію плакату оприлюднив у Facebook міський голова Львова Андрій Садовий.

На карті зображені так звані "креси всходнє" - землі нинішніх України, Білорусі та Литви, які в міжвоєнний період входили до складу Другої Речі Посполитої.

"Запросив Генерального консула Республіки Польща у Львові для з’ясування офіційної позиції Варшави щодо цього неподобства", - зазначив Садовий.

 

Серед партнерів акції, яка приєднала на своїх рекламних матеріалах Львів та Вільнюс до Польщі, і мерія Варшави, і банк PKO B.P., який працює в Україні, і найпопулярніше польське ЗМІ Gazeta Wyborcza.

"Як би відреагували поляки, якби німці бігали свої марафони з картами Третього Рейху включно з Вроцлавом та Щеціном [міста, які були після війни передані від Німеччині Польщі - ІП]? - написав Садовий. - Чи, може, нам в підручниках з географії включати [до території України] лемківські землі?"

За словами міського голови, організатори марафону у Варшаві поступили або немудро, або з чіткою провокативною метою.

"Дружба дружбою, але таке пропускати категорично не можна, - наголосив мер. - Дуже сподіваюсь, що на рівні МЗС буде хоч якась реакція".

Інші матеріали за темою "Польща"

Інші матеріали за темою "Карти"

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.