Курдською армією в Іраку командує Сталін. ФОТО

В інтернеті поширюється фото одного з командирів курдського військового формування Іракського Курдистану "пешмерга" ("ті, що дивляться в обличчя смерті") Хусейна Язданпані.

Воєначальник дуже нагадує радянського диктатора Йосипа Сталіна - можливо, він навіть зумисне культивує такі вуса й шевелюру.

 
 З американським добровольцем

"Курдськими загонами "пешмерга" у війні з Ісламською державою командує Юсуф Сталін", - пожартував один із користувачів.

 

"Пешмерга" — курдські воєнізовані формування в Іракському Курдистані. Назва виникла в середині XX століття як курдський еквівалент ірансько-арабському поняттю "фідаї", яким називали воїнів, які присвятили себе боротьбі за високу ідею.

 

Під час Вересневого повстання в Іраці (1961-1975) загони "пешмерга" були переформовані в регулярні армійські підрозділи, які підпорядковувалися місцевим курдським партіям, переважно соціалістичним.

 

Після прийняття в 2005 році нової іракської конституції "пешмерга" формально вважаються елементом іракських силових структур Іраку, фактично ж підкоряються насамперед уряду Іракського Курдистану.

Інше за темами ГУМОР та СТАЛІН

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.