На Черкащині з'явилася вулиця імені офіцера Армії УНР

У Каневі вулицю 60-річчя Жовтня було перейменовано на вулиця Павла Гарячого, сотника [аналог сучасного капітана або майора - ІП] 6-ої Січової стрілецької дивізії Армії УНР.

На цьому ж засіданні депутати Канівської міської ради проголосували за перейменування ще 13 топонімів, повідомляє благодійний фонд "Героїка".

Вулицю Воровського перейменовано на Торгову,

вулицю Дорошенка - на Гетьмана Михайла Дорошенка,

вулицю Калініна - на Якова Данилова,

вулицю Кірова - на Михайла Максимовича,

вулицю "Правди" - на Памфила Юркевича,

вулицю Саммера - на В’ячеслава Чорновола,

вулицю Ткача - на Святого Макарія Канівського,

провулок Ткача - на провулок Макарія Канівського,

вулицю Урицького - на Андрія Лівицького,

вулицю Федоренка - на Юрія Іллєнка,

вулицю Леніна від площі Соборної до перехрестя з вулицею Енергетиків - на Успенську, а решту вулиці Леніна до закінчення - на вулицю Енергетиків.

Павло Гарячий

Вулицю Свердлова була виключено з проекту рішення в зв’язку з отриманою заявою від жителів вулиці Свердлова з проханням розглянути їхню пропозицію щодо перейменування на вулицю Королівську.

Благодійний фонд "Героїка" - громадський рух, який ставить на меті відродження українських військових поховань, встановлення пам’ятників та пам’ятних знаків на честь борців за незалежність України.

Від часу появи (2010 р.) "Героїка" встановила кількадесят монументів та пам’ятних знаків у Києві, Херсонській, Рівненській, Івано-Франківській, Черкаській, Тернопільській, Хмельницькій та Київській областях.

Інші матеріали за темами ДЕКОМУНІЗАЦІЯ та ТОПОНІМІКА

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.