Окупанти хочуть перейменувати Турецьку вулицю в Сімферополі

Так званий "голова адміністрації" окупованого Сімферополя Геннадій Бахарєв підтримав ідею перейменувати Турецьку вулицю міста у вулицю Олєґа Пєшкова - загиблого в Сирії російського пілота Су-24.

Про це повідомляє Meduza.

За словами Бахарєва, рішення повинні затвердити місцеві "депутати": "Вони розглянуть на комісії, потім на сесії, і тоді вже будемо змінювати таблички", - сказав він.

Як відомо, Олєґ Пєшков загинув 24 листопада. Турецький винищувач збив російський бомбардувальник Су-24, який брав участь у військовій операції РФ у Сирії.

Туреччина заявила, що бомбардувальник порушив її повітряний простір; РФ ці звинувачення відкинула. Обидва пілоти катапультувалися. Пєшков загинув (ймовірно, в результаті вогню із землі); штурману вдалося врятуватися.

Нагадаємо, вже кілька років кримськотатарські організації пропонують назвати аеропорт "Сімферополь" іменем Амет-хана Султана - льотчика-аса часів Другої світової війни, двічі героя СРСР, автора листа до радянського керівництва з проханням дозволити депортованим татарам повернутися на батьківщину.

Місцеві комуністи і проросійські організації виступають проти цього перейменування. Амет-хана Султана та інших представників кримськотатарського народу неправдиво звинувачують у співпраці з нацистами.

Інші матеріали за темами ТОПОНІМІКА та ОКУПАЦІЯ

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.