АНОНС: Професор Гарварду представить у Львові історію України від часів Геродота до АТО

Професор Гарвардського університету Сергій Плохій представить на Львівському Форумі видавців переклад своєї нової книги "Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності".

Як пишуть в анотації, дане видання - це спеціальний проект до 25-річчя незалежності України. Книга в цікавій і доступній формі розповідає про історію нашої держави від часів Геродота до подій на Сході України сьогодні.

Це авторитетне видання допоможе краще зрозуміти події минулого, а через них – і наше сьогодення. Автор фокусує увагу на українцях як найбільшій демографічній групі, а згодом – головній силі, що стояла за створенням сучасної нації.

Із "Брами Європи" читачі зможуть дізнатися, як наші предки "призвали варягів на царювання", як наша країна боролася за право бути незалежною, пройшла крізь часи кріпацтва, комуністичного терору й Голодомору, Другої світової війни та врешті-решт отримала незалежність.

 

Автор книги Сергій Плохій - професор Гарвардського університету, один із провідних спеціалістів світу з історії України та Східної Європи. Оригінальне видання вийшло англійською мовою в США. Український переклад - перший переклад книги іншою мовою. 

Презентуватиме книгу сам автор - Сергій Плохій, модеруватиме захід Василь Кметь, к. і. н., директор Наукової біблоітеки ЛНУ ім. І. Франка..

Неділя, 18 вересня, 15.00 

Місце:
Наукова бібліотека ЛНУ ім. І. Франка, вул. Драгоманова, 5.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.