У Рівному знайшли старовинне підземелля в центрі міста. ВІДЕО

У рівненському парку ім. Т. Шевченка в центрі міста випадково знайшли тунель, який веде в розгалужене підземелля.

Про це повідомляє газета "День". Підземелля знайшли, коли біля фонтану провалився асфальт.

Коли робітники стали розчищати провал, вони побачили під землею тунель який розгалужується. Висота цегляних стін – 4,5 м.

 

"Про існування цих тунелів ми знали. Планували, що "відкриємо" їх під час реконструкції  "Зеленої естради" [концентрний майданчик – ІП]. Але сталося так, що біля фонтану провалився асфальт, тож ми зняли ту латку. Там виявилося чимало сміття різного віку – і радянського періоду, і більш давнього часу. Коли все це розчистили – відкрилося підземелля.

Пройти по ньому можна метрів 6-7. Ходи розходяться у 4 сторони світу. Але далі рухатися на можемо, бо прохід  засипаний. Найімовірніше, це сталося після Другої світової війни, коли був наказ знищувати підземні ходи.  Ми виявили там обгоріле дерево, скло, яке розплавилося. Таке могло статися внаслідок вибухів, – розповідає начальник міського управління культури і туризму Тарас Максименко.

Також Маскименко додав, що серед сміття натрапили на цеглу з тисненням, якій, імовірно, декілька століть. Можливо, це підземелля свого часу засипав і князь Любомирський.

Тепер історію цих ходів досліджуватимуть археологи.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.