АНОНС: Презентація збірки історичної публіцистики "Наш Крим" у Києві

20 січня відбудеться презентація публіцистичної збірки "Наш Крим: неросійські історії українського півострова", присвячена Дню Автономної Республіки Крим.

Про це повідомляє "Укрінформ".

Учасники: Юлія Каздобіна
 — Радник Міністра інформаційної політики; Сергій Громенко — упорядник книги, історик та журналіст; Володимир В’ятрович — голова УІНП; Гульнара Бекірова — історик; Богдан Короленко — історик; Андрій Іванець — історик.

Автори позиціонують свій витвір як засіб проти російської пропаганди. А саме міфу про Крим як про "ісконну русскую землю", що "завжди належала Росії".

"Автори цієї книги, відомі науковці та публіцисти, не ставлять за мету замінити російський історичний міф іншим — українським чи кримськотатарським, — а прагнуть показати минуле півострова у всій його складності та різноманітності", — повідомляється в анотації до книги.  

Фото: ФБ Володимира В'ятровича

Статті збірки охоплюють період від становлення Кримського ханства і до відновлення української незалежності у 1991 році.

Презентація публіцистичної збірки "Наш Крим: неросійські історії українського півострова" це один з кроків, спрямованих на боротьбу із російською пропагандою в українському інформаційному просторі.

Детальніше про книгу та її зміст "Історична правда" повідомляла раніше.

Пряму трансляцію презентації видання можна буде переглянути онлайн:

ДОВІДКА: 

20 січня – День Автономної Республіки Крим. У цей день 1991 р. на першому в СРСР легітимному місцевому референдумі населення висловилося за відновлення автономного статусу півострова. 

Тому дуже важливо сьогодні нагадати саме про український статус кримської автономії, а також звернути увагу на спроби Росії маніпулювати історією півострова задля досягнення політичної мети – виправдання анексії Криму. 

П’ятниця, 20 січня, 10.00 

Місце: Укрінформ, зала 1 (Київ. вул. Б. Хмельницького, 8/16 (ст. м. "Театральна")

Вхід вільний.

Восьме травня. Чому полеглих згадують у тиші

8 травня 1919 року лондонський часопис Evening News надрукував лист одного з своїх дописувачів із міркуваннями про те, як краще відзначити «День миру» - тобто першу річницю завершення світової війни. Його автор закликав започаткувати нову загальнонаціональну традицію - згадувати загиблих у війні хвилинами мовчання.

Вінстон Черчилль: "Совєтська загроза вже замінила собою нацистського ворога…"

На тлі 80-ї річниці завершення Другої світової війни варто згадати про одну з ключових постатей тих подій – прем'єр-міністра Великої Британії Вінстона Спенсера Черчилля – харизматичного політика, який понад усе в своєму житті нероздільно й повсякчас дбав про свій власний престиж та престиж Великої Британії, а перемогу над її ворогами вважав своєю власною справою, зумівши реалізувати з блискавичною енергійністю свою дитячу мрію – за умови можливості мати два життя – одне прожити як політик, друге – як воєначальник.

Літерна справа нкдб "Казачі полки"

Про російські казачі частини, що воювали на боці нацистської Німеччини, москва намагається не згадувати взагалі, особливо напередодні відзначення 80-ї річниці від дня перемоги у війні. Серед документів, датованих 1944–1945 роками, в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігається літерна справа під назвою "Казачі полки".

Сходіть на кладовище. Уривок з книжки "А тепер і спитати немає в кого... Як дослідити історію свого роду?"

Книжка «А тепер і спитати немає в кого», що незабаром вийде у видавництві Лабораторія, — це практичний путівник у світ генеалогії, що допоможе крок за кроком зібрати і зберегти навіть найменші уламки родинної пам’яті. З чого розпочати дослідження свого роду, як шукати інформацію, аналізувати документи, працювати з архівами, фотографіями і ДНК-дослідженнями — українська етнологиня Анна Ніколаєва детально і водночас доступно пояснює, як дізнатись більше про власну родину і зрозуміти себе.