На Донеччині з'явиться проспект Олекси Тихого. МАПА

Міста Донецької області Слов'янськ, Краматорськ, Дружківку і Костянтинівку з'єднає проспект Олекси Тихого. Це буде найдовша вулиця в Україні.

Про це написав голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський у своєму "Фейсбуці".

За його словами, проект передбачає поетапне переймування відповідних вулиць в цих містах, які складають єдину агломерацію. Після перейменування всі вулиці складатимуть одне ціле. Проспект матиме довжину в 50 км і буде найдовшою вулицею в Україні. 

 

30 березня Костянтинівська міська рада перейменувала на проспект Олекси Тихого вул. Правобережну. Наразі залишилося три ділянки: одна в Краматорську і дві – у Слов'янську.

Нагадаємо, що Олекса Тихий (1927–1984) – український дисидент родом із Костянтинівського району Донецької обл., співзасновник Української Гельсінської групи. Засуджений сумарно на 22 роки ув'язнення в таборі. Помер у тюремній лікарні м. Перм.

Читайте також:

Життя і смерть Олекси Тихого

Пам'яті донеччинина Олекси Тихого

"Думки про рідний донецький край". Текст Тихого 1972 року

Операція "Ставка". Невідомі документи щодо убивства в Роттердамі

23 травня 1938-го співробітник нквс срср Павло Судоплатов за вказівкою сталіна скоїв у Роттердамі вбивство лідера ОУН Євгена Коновальця. Нові документи з архіву Служби зовнішньої розвідки України проливають світло на окремі невідомі епізоди тієї операції і дають змогу знайти відповіді на запитання, чи підозрювали провідні діячі ОУН, що Павло Судоплатов і агент "Лебедь" опинилися в їхньому середовищі не випадково, а діяли за завданням нквс.

"Він уявляв себе на морі Нельсоном, а на суші - Наполеоном..." Мозаїчний образ Вінстона Черчилля

Постать Вінстона Черчилля відома більшості вже у статусі прем'єр-міністра Великої Британії воєнного часу Другої світової війни як непохитного національного лідера, який, прагнучи врятувати свою країну – врятував світ від "брунатної чуми". Однак від першого обрання в Парламент 1900 року і до кульмінаційного виголошення славнозвісних слів у травні 1940 року: "Я не можу запропонувати вам нічого, крім крові, важкої праці, сліз і поту", минуло майже півстоліття.

Залягти на дно в Брюгге 2019. Уривок з книги "Радіо Афродіта" Олега Криштопи

"Радіо Афродіта" - документальний роман, який розповідає історію підпільного радіо, через постать бельгійця Гезенбрукса й людей із якими він працював пліч-о-пліч. Це оповідь про боротьбу, відвагу, мужність, але й про зраду та кохання. Олег Криштопа 14 років проводив інтервʼю, журналістські розслідування та досліджував документи, щоб написати цей роман.

Мої парламентські вибори: 1990 рік

«…Отрицательное воздействие на обстановку в городе Житомире имели выступления участников республиканского фестиваля «Червона рута», концерты которого проходили 10-11 февраля в Облмуздрамтеатре. В программе, выступлениях пропогандировалась идея «самостоятельной Украины»… - КГБ сигналізувало «нагору» про ситуацію в Житомирі.