АНОНС: Фестиваль з нагоди відзначення 90-ліття Левка Лук’яненка. ПРОГРАМА

24 серпня у селі Хотів на Київщині відбудеться патріотичний фестиваль до 90-ліття з дня народження Левка Лук'яненка, Героя України, борця за незалежність України, одного з авторів «Акта проголошення незалежності України».

Про це йдеться на сторінці фестивалю у Facebook.

 

Останні 30 років пан Левко з родиною прожив у Хотові, зустрічався з громадою, брав участь у сільських святах, читав лекції про минуле, говорив із молоддю про майбутнє України.

Як відзначають організатори: "заходи, що відбудуться в рамках відзначення 90-ліття, мають на меті вшанувати та зберегти пам'ять про незламну особистість та передати вогонь його любові до України молодому поколінню, щоб мати сили за настановами пана Левка далі твердо йти шляхом, протореним нашими предками, поки не переможемо".

У програмі фестивалю заплановані освітні, вишкільні, спортивні та мистецькі заходи.

Програма

10:00 – відвідування могили Левка Лук'яненка на Байковому кладовищі;

16:00 – 20:00 – Храм Св.Миколи, Хотівський стадіон:

Молебень за Свободу України та вшанування героїв і борців за свободу України різних історичних епох;

Вшанування Левка Лук'яненка біля дуба, висадженого в його пам'ять у с.Хотів;

Інтерактивний простір "Символи моєї свободи";

Інтерактивні локації "Жива історія" (Військово-історичні та клуби реконструкторів);

Військово-спортивна гра лазертаг;

Презентація української патріотичної літератури;

Історичний велоквест "Шлях українського державотворення".

18:00всесвітня синхронна молитва "Боже, Великий Єдиний"

20:00 – театралізоване дійство про життєвий шлях Левка Лук'яненка, концерт гурту "Хорея Козацька".

Організатори: Хотівська сільська рада.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.