Ізраїль: знайдений під Вифлеємом перстень належав Понтію Пилату

50 років тому під час розкопок неподалік Вифлеєма знайшли зроблений з бронзи перстень. Дослідження показують, що він належав Понтію Пилату.

Польське видання Rzeczpospolita з посиланням на ізраїльський щоденник "Гаарец" повідомляє, що 50 років тому під час археологічних розкопкок фортеці Іродіон неподалік Вифлеєма знайшли перстень, зроблений з бронзи.

Напис на ньому вдалося прочитати задяки застосуванню спеціальної камери. Літери утворюють слово грецькою мовою "Пилат", яке оточує рисунок у вигляді келиха вина.

Фото: "Гаарец" 

Професор Данні Шварц із Єврейського університету в Єрусалимі розповів, що ім’я "Пилат" –надзвичайно рідкісне в Ізраїлі. "Я не знаю жодного іншого Пилата з цього регіону. Факт володіння перснем свідчить, що його власник був людиною високопоставленою і заможною", – сказав науковець.

Такого виду персні вживалися в давнину для запечатування урядових листів і документів. Їх використовували в повсякденній роботі безпосередньо володарі чи урядовці, які працювали від їх імені.

Понтій Пилат був римським префектом Юдеї (26 до – 36 р. н. е.), що в той час була частиною римської провінції Сирії. Згідно з Новим заповітом, Пилат, боячись за посаду члена римського магістрату, віддав Ісуса Христа синедріону, який засудив його до розіп’яття.

Інші новини за темою "АРХЕОЛОГІЯ"

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.