Британські студенти зняли фільм мовою, яка мертва два тисячоліття

Кембридзький університет зняв короткометражний фільм мертвою мовою, якою не говорять від першого століття н. е.

Про це повідомляє Daily Mail. Стрічка повністю озвучена вавилонським варіантом аккадської мови, яку відновив науковий співробітник Коледжу Св. Івана Кембридзького університету Мартін Вортінгтон.

20-хвилинний фільм під назвою "Бідняк з Ніппура" розповідає історію юнака, який у 701 році до н.е. прагнув помститися міському голові, що видурив у того цінне майно – козу і забив її.

 Кадр із фільму

Ця історія була відома в Месопотамській цивілізації ще понад 2700 років тому. Її увіковічнено в глині, де на 160 рядках тексту розповідаєтсья про бідняка на ім’я Гіміл-Нінурта (Gimil-Ninurta).

Імовірно, сама історія давніша за 701 рік до н.е., тому що про неї йдеться у фрагменті іншої глиняної таблички, яку знайшли в біблоітеці ассирійського царя Ашшурбаніпала (правив у 669-631 до н. е.).

Фільм зняли члени Месопотамської громади Кембриджа під керівництвом доктора Вортінгтона.

Нагадаємо, в Ізраїлі ідентифікували перстень Понтія Пилата.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.