Екс-прем'єр Азаров відсвяткував день народження Леніна

Прем'єр-міністр-утікач Микола Азаров привітав своїх прихильників із днем народження Володимира Леніна і заявив, що той "створив сучасну Україну".

Відповідний допис на публічній сторінці Азарова у "Фейсбуці" з'явився 22 квітня. 

"Ленін створив сучасну Україну. Відзначте, реальну незалежність і свою територію Україна отримала не з рук Петлюри, Бандери і тому подібних, а саме за рішенням Леніна. Саме тому Порошенко і тому подібні, що захопили владу в Україні, зробили все, щоб витравити ім'я цієї людини з народної пам'яті, і так зазомбували наш народ, що все пов'язане з його пам'яттю піддане анафемі", - написав політик.

 

Азаров вважає, що Леніна ненавиділи мільйонери й мільярдери, які заради боротьби з ним "винашли" антикомунізм, фашизм, нацизм. 

"А зараз якісь українські політики, які не володіють і тисячною часткою його знань і авторитету, намагаються потоптати мертвого лева. Інакше процес декомунізації, який проводиться в Україні київським режимом, назвати не можна", - бідкається Азаров.

Нагадаємо, в уряді Азарова  було п'ять мільйонерів, сам екс-урядовець, згідно з декларацією, у 2012 році заробив 614 833 грн, а його родина володіє видавничим бізнесом в Австрії.

Згідно з даними МВС України Микола Азаров перебуває в розшуку за підозрою у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 365, ч. 5 ст. 191 КК України. Азарова підозрюють у тому, що у 2010-2013 роках на посаді прем'єр-міністра України він діяв усупереч державним інтересам, вчинив розтрату бюджетних коштів в особливо великих розмірах, в інтересах ТОВ "ЕСУ", шляхом організації підготовки законопроекту, який передбачав необґрутоване збільшення видатків у сумі 220 млн. грн.

Володимир Ленін (Ульянов) як керівник Російської комуністичної партії (більшовиків) та Ради Народних Комісарів Радянської Росії організував збройну агресію Червоної армії проти незалежної Української Народної Республіки в 1917-1918, 1918-1920 роках. Під його керівництвом на захоплених територіях України здійснювалася політика державного терору проти "контрреволюціонерів" та "ворожих класів", примусова колективізація та реквізиція сільськогосподарської продукції в селянства. 

Перший Всеукраїнський Собор УАПЦ, 5-6 червня 1990 р.

Як установа божественна, Церква незмінно і недвозначно виявляє свою сутність у соборній свідомості своїх членів, натхнених Святим Духом. «Бо зволилося Духові Святому і нам» - так владно висловлює перший Апостольський Собор в Єрусалимі свою постанову.

Пам’ять про війну: дискурс демократії та дискурс тоталітаризму

Сьогодні неспокутуваний злочин комунізму повертається примарою нового світового конфлікту. Тому конфлікт історичних пам'ятей має не лише політико-ідеологічну, а перед усім, етичну природу і пов'язаний із нерозкаяністю за злочини комунізму. Отож, хай із сьогоднішнім ювілейним ушануванням жертв Другої світової війни прийде до нас усвідомлення що тоталітарне будяччя проросло на нашому полі не випадково. У Ялті 1945-го знесилене людство залишило ті зерна. Наше завдання сьогодні те будяччя виполоти.

ГУЛАГівська «одіссея» Патріарха Володимира

18 липня 1995 року спецпризначенці підрозділу «Беркут» битимуть кийками священників та мирян під стінами Софії Київської. Такою буде реакції української влади на бажання поховати у стінах храму українського православного Патріарха Володимира – Василя Романюка. В’ячеслав Чорновіл тоді викрикуватиме, що це “кінець незалежної України…”. «Беркут» і далі робитиме свою справу. Патріарха так і не поховають у храмі, а лише перед його стінами. Ці події ввійдуть в історію, як «чорний вівторок». Та передуватиме їм не менш напружене та сповнене боротьби життя. Історія «одіссеї» Патріарха Володимира концтаборами та тюрмами ГУЛАГу.

Спільний біль. Спільна історія. Дискусія до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Щороку 18 травня в Україні відзначається День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу – згадуються події 1944 року, коли радянський тоталітарний режим насильницьки виселив людей із їхніх рідних земель. Цей день офіційно започаткований тільки 2015 року, а історія та традиції кримських татар досі залишаються загадкою для багатьох українців.