Гробницю V століття до н. е. на 30 мумій знайшли в Єгипті

На півдні Єгипту в провінції Асуан, археологи виявили масштабне давнє поховання, яке відноситься до періоду грецько-римського панування (332 р. до н. е. – 395 р. до н. е.).

Про це повідомляє "Бі-Бі-Сі" з посиланням на міністерство у справх старожитностей Єгипту.

Гробниця складається з кількох кімнат і є цілком видовбаною в скелі. Поховання досі залишалося недоторканим, тому що вхід був замурований камінною стіною. Щоб потрапити в усипальницю, треба спутитися кам’яними сходами.

 Усі фото: Міністерство у справах старожитностей Єгипту

При вході в основну камеру стояло кілька ємностей з дьогтем, який використовувався для бальзамування, а також готовий до розпису, але ще не розписаний, картонаж (багатошаровий папірус, який традиційно використовували в Давньому Єгипті для створення посмертних масок і саркофагів, які повторюють контури тіла) і олійна лампа.

Зліва і справа від входу вчені знайшли численні фрагменти посмертних масок і чудово збережену статуетку Ба – птаха з людським обличчям, який уособлює душу померлого.

Усередині склеп зберігає 30 мумій, в тому числі й забальзамовані дитячі тіла. Ім’я "основного" захороненого, похованого в дерев’яному саркофазі, оздобленому розписом, – Тійт. Поруч із чотирма муміями розставлені тарілки з їжею.

 Статуетка Ба усособлює душу померлого 

У погребальних камерах археологи знайшли десятки амфор з ароматичними речовинами та інших жертовних ємностей з підношеннями богам Давнього Єгипту – Хнуму, Сатісу, Анукету і Хапі.

Два муміфікованих тіла, схожі на тіла матері й дитини, були покладені одне на одного та вкриті розписним картонажем Ще кілька дітей були захоронені окремо, в суміжній боковій галереї.

 Мумії матері та дитини

Професор Патриція П’ячентіні, яка керує розкопками, окремо відзначила дивним чином збережені ноші, якими до гробниці спускали тіла. Вони зроблені з двох пальмових жердин, між якими натягнуто розписану тканину.

 

За словами професора П’ячентіні, в околицях мавзолея Ага-хана, збудованого в Асуані на західному березі Нілу, розташовується біля 300 давніх поховань, зроблених між VI ст до н. . і IV ст. н. е.

Від 2015 року в цьому регіоні археологи провели розкопки вже 25 таких гробниць.

Як повідомлялося, тиждень тому влада Єгипту оголосила  про відкриття гробниці фараонів у некрополі Драа Абул Нага на західному березі Луксора.

Трагедія і спекуляції. Що саме сталося 11 липня 1943 року на Волині?

Перебільшена кількість нападів на польські села стала хибним засновком, з якого зроблено висновок про масштабну операцію по всій Волині. А звідти зроблено висновок про існування наказу, що приписував цілковите знищення поляків, етнічну чистку.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.