АНОНС: Презентація книги-спогадів військових священиків «Капелани. На службі Богу і Україні»

Напередодні Дня Збройних сил України у Києві відбудеться презентація нового видання Українського інституту національної пам’яті «Капелани. На службі Богу і Україні».

Про це йдеться у повідомленні Інституту.

 

Книга "Капелани. На службі Богу і Україні" містить спогади військових капеланів різних конфесій, які від початку війни на сході України здійснювали душпастирське служіння серед українських воїнів.

Свідчення були записані Українським інститутом національної пам'яті в межах проекту "Усна історія АТО".

У розповідях героїв книги йдеться про особливості капеланського служіння на фронті під час протидії російській агресії, а також окреслюються етапи інституційного становлення капеланства у війську.

Укладачі книги, співробітниці УІНП Тетяна Ковтунович і Тетяна Привалко.

Захід буде пізнавальним для всіх, хто цікавиться історією російсько-української війни.

У відкритті заходу візьмуть участь:

Предстоятель Православної церкви України, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній (запрошено);

Митрополит Іоан, Голова Синодального управління військового духовенства Православної церкви України;

Андрій Зелінський, герой книги, заступник Керівника Департаменту військового капеланства, священик Української греко-католицької церкви, який став першим військовим капеланом при штабі АТО;

Василь Хіміч, секретар Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України; старший військовий капелан Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів;

Аліна Шпак, Перший заступник Голови Українського інститут національної пам'яті;

Тетяна Ковтунович, укладачка збірника, координаторка усноісторичних проектів Українського інституту національної пам'яті.

В обговоренні та презентації видання візьмуть участь герої книги: Андрій Зелінський, капелан, Українська греко-католицька церква; Омелян Білик, капелан, Православна церква України; Михайло Бучак, капелан, Православна церква України; Олександр Вронський, капелан, Православна церква України; Володимир Гладковський, капелан, Православна церква України; Дмитро Каран, капелан, заступник Голови СУВД, Православна церква України; Олег Дядюсь (Ігумен Макарій), капелан, Православна церква України; Дмитро Поворотний, капелан, Православна церква України; Андрій Полухін, капелан, Всеукраїнський союз церков євангельських християн-баптистів; Максим Стрихар, капелан, Православна церква України;

Модератор: Тетяна Ковтунович.

Захід організовано: Українським інститутом національної пам'яті та Синодальним управлінням військового духовенства Православної церкви України.

Час: 5 грудня, четвер, 18:30

Місце: актова зала Київської православної богословської академії, вул. Трьохсвятительська, 8, територія Михайлівського Золотоверхого монастиря.

Вхід вільний, але потрібна попередня реєстрація.

Подія на Фейсбуку за посиланням, тут можна прочитати уривки спогадів, що увійшли до книги.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.