Спецпроект

В Італії вийшов друком історичний роман про події в Україні в часи Голодомору

Книга «Holodomor. Primavera in Ucraina» відомого політолога, історика, письменника Руджеро Д’Алессандро побачила світ в Італії.

Про це повідомляє посольство України в Італії в Фейсбуці.

 

"Унікальне явище у світовій літературі! В Італії вийшов друком художній твір, присвячений подіям під час Голодомору в Україні. Його автором є відомий італійський політолог, історик, письменник, професор римського університету "Ла Сапієнца" Руджеро Д'Алессандро", - йдеться у дописі.

Як зазначається, у книзі розповідається історія майора радянської армії Михайла Саломова, якого направляють в Україну для участі у заходах зі знищення місцевого населення. Втім, під впливом людських емоцій та вражений жорстокістю своїх керівників, Саломов припиняє виконувати злочинні наказі й починає допомагати українцям пережити ці страшні часи.

"Тепер італійці мають змогу дізнатися правду про Голодомор не лише з наукових досліджень, таких як "Голодомор в Україні. Забутий геноцид" Е.Чінелли та "Великий голод" Е.Епплбаум, але й з історичного роману Р.Д'Алессандро", - зауважили в посольстві.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.