«Героїка» бере під опіку могилу хорунжого Армії УНР

В Мюнхені вдалось знайти могилу хорунжого Армії УНР Сергія Саленка

Завдяки допомозі Генерального консульства України в Мюнхені вдалось знайти могилу хорунжого Армії УНР Сергія Саленка. Уродженець Вінниці, молодший старшина 2-ої Запасової бригади Армії УНР, похований на кладовищі Фельдмохінг (Feldmoching) в Мюнхені, ФРН.

 
Сергій Саленко в однострої унтер-офіцера 7-го гусарського Білоруського полку РІА. Приватний архів Всеволода Саленка, США. Фотографія відреставрована Костянтином Ковалишиним за сприяння Українського культурного фонду.

Раніше оренду місця поховання оплачував син Сергія Саленка (1891 – 1948) – пан Всеволод (1921 – 2019).

Термін, на який оплачена могила, збігає найближчим часом. Отже, невдовзі місце поховання буде виставлене на продаж адміністрацією цвинтаря Фельдмохінг.

"Героїка" планує перебрати на себе опіку над могилою і оплатити оренду місця поховання. З часом буде відреставровано надгробний пам'ятник (як це було зроблено із пам'ятником підполковника Носаченка в Дорнштадті).

Однак сьогодні потрібно зберегти саму могилу. Для цього слід зібрати близько 350-400 євро.

Імена жертводавців, коштом яких буде врятовано поховання, буде опубліковано окремим повідомленням як на Фейсбук, так і на офіційному сайті "Героїки".

Реквізити для пожертви на оплату оренди могили Сергія Саленка можна знайти на сайті Героїки.

Теми

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.