Кліп «Історія України за 5 хвилин» отримав Національну музичну премію YUNA 2021

Премію за найкращий відеокліп - на пісню «Історія України за 5 хвилин» (реж. Сашко Даниленко) - одержав гурт ТНМК

Як передає кореспондент Укрінформу, імена лауреатів оголосили 12 травня під час ювілейної, 10-ї церемонії вручення премії YUNA в київському Палаці "Україна".

 

Гурт ТНМК отримав премію за кліп на пісню "Історія України за 5 хвилин". Режисером кліпу є Сашко Даниленко.

Лідер гурту Фагот прокоментував на своїй фейсбук-сторінці: "чудо в тому, що раптом з переліку шоубізнесових продуктів експерти віддали перевагу продукту ідеологічному, і саме це мене як здивувало, так і вселило радість та впевненість в тому, що всі ми йдемо у правильному напрямку!

Дякую всім, хто долучився до цієї роботи - Сашку Палію за ідею, Артему Полежаці за прекрасний текст, Артему Біденку за витончений менеджмент, Сергію Кондратьєву за саунд та особливо Сашку Даниленкові, котрий геніально відчув пісню, та досконало та з душею все це намалював!"

Теми

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.