На аукціон виставили 54-сторінкові нотатки Ейнштейна щодо теорії відносності

Аукціонний дім Christieʼs виставив на торги рукописні нотатки фізика Альберта Ейнштейна щодо теорії відносності.

Про це повідомляє The Guardian.

 

"Це, без сумніву, найцінніший рукопис Ейнштейна, який колись виставлявся на аукціоні. Наукові документи Ейнштейна до 1919 року в цілому вкрай рідкісні", — сказали у Christieʼs і очікують отримати за рукопис від €12 до 13 мільйонів.

Naked Science пояснює, що 54-сторінковий манускрипт містить записи ранньої версії рівнянь гравітаційного поля, що стали основою Загальної теорії відносності. Обчислення у документі серед іншого присвячені пояснення аномалії орбіти Меркурія.

Документ був написаний від руки у 1913 та 1914 роках у швейцарському місті Цюріху Ейнштейном та його колегою та довіреною особою Мішель Бессо (швейцарський інженер). Christieʼs сказав, що рукопис був збережений для нащадків завдяки Бессо, взагалі факт збереження документу називають "майже дивом", оскільки Ейнштейн навряд чи втримався б за те, що він вважав за простий робочий документ.


Ейнштейн помер у 1955 році у віці 76 років, і його вважали одним із найбільших фізиків-теоретиків усіх часів. Його теорії відносності зробили революцію у фізиці, представивши нові способи поглянути на рух обʼєктів у просторі та часі. У 1921 році Ейнштейн отримав Нобелівську премію з фізики.

«Диво на Віслі»: український вимір

Події серпня – вересня 1920 р. мали вирішальне значення в польсько-радянській війні. Перемога у Варшавській битві засвідчила здатність поляків відстояти своє право на незалежність. Втім без допомоги українських військ подолати Червону армію було би важче.

Чи там шукають витоки терору?

Останнім часом в нашому суспільстві йде обговорення витоків звірячої поведінки російських окупаційних військ в Україні в триваючій російсько-українській війні. Дехто з істориків та публіцистів вбачає ці витоки в більшовицьких та ширше комуністичних традиціях. Дійсно злочинів та репресій часів більшовицької диктатури можна навести чимало. Але чи були противники більшовизму в цьому плані краще?

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.