22 січня 1919

1919: Петлюра приймає військовий парад

Підбірка фото- і кінохроніки, присвяченій Симону Петлюрі - керівникові Директорії Української Народної республіки в 1919-1920 роках.

Знята переважно хроніка проголошення Злуки між УНР і Західноукраїнською Народною республікою (січень 1919). 

Можна побачити обох очільників Директорії - першого голову Володимира Винниченка (з чорною борідкою), і Петлюру. Обидва палять цигарки.

Дивлячись ці кадри із вишколеними військом і урочистими парадами, важко зрозуміти, як можна було втратити молоду державу. Петлюра - постать суперечлива, і безліч списів зламано у дискусіях про його радикальні соціалістичні реформи чи стосунки з власними генералами.

"Історична Правда" про це ще напише. А поки що згадаємо, яким був Петлюра - сьогодні його прізвище двічі згадане в нашому календарі

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.