Як українці перемогли сталінізм. 58 років Норильському повстанню

Вони були першими, хто підняв повстання в серці ГУЛАГу. Після них був Кенґір та інші, які струснули основами радянської репресивної машини і змусили Хрущова розпочати "відлигу". Їхнім прапором був чорний - з червоною смугою.

Петлюра у Парижі. У 85-ту річницю пострілів на вулиці Расін

У Парижі він прожив неповні 20 місяців. Останні в його житті. За цей час він чотири рази змінив помешкання, то передчуваючи близьку загибель, то навпаки - безжурно нехтуючи всіма пересторогами.

Процес пішов. Радянський дисидент і Литва хочуть судити Горбачова

Майже безнадійна спроба засудити екс-президента СРСР за злочини проти людства, розпочата навесні цього року Володимиром Буковським у Лондоні, дає несподівані результати.

"Теперь в горах можно встретить медведя, волка, но не горца..."

"Черкесы нас ненавидят. Аулы разорены, племена уничтожены. Нет никакого способа их усмирить...". Царський уряд вирішив повністю "зачистити" Західний Кавказ від корінного населення. Невідомий світу геноцид.

Коли ви нарешті припините брехати? Чудовий текст про 9 травня

За вашим законом ветеранами вважаються учасники бойових дій до 1954 року. Але ж ви самі святкуєте закінчення війни 9 травня 1945 року. То визначтесь нарешті, коли ви брешете? Бо в 1945-54 рр. ніякої війни з Гітлером вже не було.

Бандерівці по-чеськи

Їх шлях через територію Чехословаччини був дуже важким. Вояки УПА постійно намагалися уникати боїв і оголошували, що вони не хочуть воювати із словаками та чехами. Кремль почав тиснути на поки не цілком контрольоване ним керівництво республіки з вимогою "зупинити бандерівців".

Українська незалежність і товариш Троцький

Список питомих українців, котрі так само в ім'я своєї любові до України активно нищили її свободу й незалежність можна продовжити аж по сьогодні. Лев Троцький, який у юності починав з написання віршів українською мовою і закінчив обстоюванням української незалежності, був із цієї ж плеяди трагічних персонажів вітчизняної історії.

Насильство заради добра. Чому ми так любимо рицарів

Уявімо собі юнака, який у наші часи вирішив звільнити князівну із замкової вежі. Досягнувши своєї мети самотужки, він би потрапив до звичайної державної тюрми. Бо обов'язком сучасного рицаря, який дізнався про злочин, є хіба що повідомити поліцію.

Відрядження в чорнобильський час або Чому я вперше за 35 років не виконав редакційного завдання

Про що міг би написати український журналіст, якби його не депортували з Росії тамтешні прикордонники...

Радянський Союз у 1930-х: не тільки терор, але й контакти з Заходом

Навіть у розпал сталінських репресій, не кажучи вже про кінець 1920-х, люди передплачували іноземні та білоемігрантські газети, слухали зарубіжне радіо, виїжджали в турпоїздки за кордон... Академік Вернадський, правда, невчасно отримував New York Times, але харківські геї могли відпроситись в еміграцію в Німеччину... (рос.)

Як убили Дудаєва. 15 років тому загинув перший президент Чечні

Єльцин з телефоном урядового зв'язку усамітнився в іншому залі. Звідти було чути окремі фрази: "Це правда?.. Залізно?.. Ну, дякую. З мене - Героя!" Повернувся президент Росії до столу веселим, навіть пританцьовував. ...Вибухом ракети Дудаєву знесло півчерепа. (рос.)

Україно наша Космічна. Від Кибальчича до "Морського старту"

Через 50 років, які минули від польоту Юрія Гагаріна, традиційно ніхто навіть не обмовиться, що "космічна дорога" для першого космонавта планети (і не тільки для нього) була великою мірою прокладена працею та розумом українців.