Микола Арсенич. Він створив Службу Безпеки ОУН

На сьогодні відомо лише п'ять світлин Миколи Арсенича, причому більшість із них - ще зі студентських часів. Радянські спецслужби двічі рапортували про його ліквідацію. Третій раз про його смерть доповіли особисто Лаврентію Берії.

Декагебізація. Як чиновникам комуністичної Польщі зменшили пенсії

Колишні функціонери міліції та Служби безпеки комуністичної Польщі отримують пенсії значно нижчі, ніж раніше - навіть менше, ніж пересічний поляк. Незадоволені законом про декадебізацію, вони оскаржують у польських та міжнародних судах постанову, що позбавила їх високих пенсій.

Гандзюк і Сафонов. Два царські генерали, які не зрадили присяги УНР

93 роки тому героїчно загинули перші генерали УНР Гандзюк та Сафонов, які були серед засновників українського війська. Вони оборонили Київ з заходу і півдня і приїхали у столицю захищати її зі сходу. Але Центральна Рада вже втекла, віддавши місто Муравйову...

Американський генерал, який зворушив Ізраїль словами на ідиш

Майже казкова історія про хлопчика з не надто благополучного ньюйоркського району Південний Бронкс. Майбутній глава комітету начальників штабів і держсекретар Колін Пауелл в юності вивчив єврейську мову і це йому допомагало в справах бізнесу та у великій політиці (рос.).

Легенди і міфи влади та ЗМІ про пам`ятник Сталіну в Запоріжжі

Легенда і міф №3. Пам`ятник стоїть у дворі офісу обкому Комуністичної партії України, який є їх приватною власністю. Виявляється, що в цій будівлі юридично ніякого офісу КПУ немає! Це не двір, а вулиця в центрі міста. До речі, цей "двір" чомусь посиленно охоронявся міліцією.

Як створювалася україномовна "Енциклопедія кібернетики"

Професор Мирослав Кратко згадує, як у 1973 році в Києві видали першу у світі кібернетичну енциклопедію - і як він переконав академіка Глушкова, щоб перше видання словника було українською мовою.

Чи варто "ворошилити" минуле?

4 лютого 2011 виповнюється 130 років з дня народження нашого знаменитого земляка Климента Єфремовича Ворошилова, що пройшов шлях від хлопчини-робітника з заводу Гартмана до голови Президії Верховної Ради СРСР (формально, за радянською Конституцією - це пост глави держави, аналогічний сучасному президенту) (рос.)

1937-ий. Кампанія з розкуркулення: так добивали українське селянство

1937 рік вважається символом сталінського терору, коли в СРСР почалися масові репресії. Як з'ясували німецькі вчені, більшість жертв були з простого народу, а в Україні - переважно заможні хлібороби. Тобто дві третини мешканців села.

Правда про Оскара Шиндлера

Він був улюбленцем жінок і товаришів по абверу, людиною, яка врятувала життя 1200 євреїв, заслужив звання "Праведник народів світу". Він став героєм "Списку Шиндлера" Спілберга ... Він же був "мерзотником", "хабарником", "зрадником", "шпигуном", "бабієм", "п'яничкою"... (рос.)

Про біль і через біль... Кримські спогади про В'ячеслава Чорновола

Вороги цькували його, де тільки можна, розпускали плітки, а "соратники" не давали говорити, кричали і свистіли. Вони намагалися загнати в сердечний штопор... черговим інфарктом. Але коли журналісти допитувались про скандал, Чорновіл цілком спокійно парирував: "Гаряча дискусія!"

"Могила Леніна - колиска людства". Вождя революції ховали шість років

87 років тому помер лідер партії більшовиків Володимир Ленін. На вимогу трудящих його забальзамовали у скляний саркофаг. "Вдаришся в опозицію, підійдеш до тіла Ілліча і знов станеш на вірний шлях". (рос.)

"Всешутейший, всепьянейший и сумасброднейший собор" Петра Першого. Обережно - ненормативна лексика!

Публікація журналу "Родина", видавцем якого є адміністрація президента Російської Федерації (рос.)