Спецпроект

В Таллінні відкриється музей КДБ

В одному з найвідоміших за часів СРСР талліннському готелі "Віру" у четвер відкривають музей КДБ, присвячений роботі радянської спецслужби в цьому готелі.

Музей розташований на 23-му поверсі будівлі - в приміщеннях, де до відновлення незалежності Естонії в 1991 році була встановлена спеціальна апаратура і звідки співробітники КДБ прослуховували розмови в готельних номерах.

Про це з посиланням на адміністрацію готелю, який нині називається Sokos Hotel Viru, повідомив "Інтерфакс".  

Працівники готелю розповіли, що радянська спецслужба свого часу контролювала 60 з 400 номерів готелю. Тут же було встановлено радіозв'язок з Москвою і Фінляндією, звідки в радянські роки прибувало найбільше число зарубіжних туристів.

У музеї повністю відтворені робочі місця працівників КДБ та обладнання для негласного контролю за відвідувачами готелю, серед яких було чимало фарцовщиків, повій.

 

Про музей окупації Латвії читайте в розділі "Екскурсії"

Патріархат УГКЦ: між Ватиканом і Москвою

Питання патріархату Української греко-католицької церкви – одне з найважливіших в її історії другої половини XX cт. Ця справа стосувалась не лише української діаспори і церковного духовенства, а й понтифіків, посадовців Римської курії та політиків різних держав.
Особливим чином це питання турбувало Москву, яка всіляко намагалась протидіяти спробам встановлення патріархального устрою УГКЦ

Лех Валенса: “Польща та Україна приречені бути разом”

2 грудня 1991 року сталася історична подія в польсько-українських стосунках – Польща, першою в світі, визнала незалежну Україну, після того, як днем раніше, український народ підтвердив на референдумі Акт проголошення незалежності України. Це було найкраще завершення бурхливого й надскладного ХХ століття в українсько-польських стосунках

Полковник–киянин із «Чорних Запорожців» Армії УНР

Багато років в соціальних мережах гуляє світлина "Чорних Запорожців" із неідентифікованими старшинами легендарного кінного полку Армії УНР. Тривали суперечки чи це взагалі "чорні"... І коли саме зроблено світлину

«Десять міліонів пятсот тищ. І крапка». Українцям нав’язують суперечливі дані про жертв Голодомору

Скільки українців загинуло від голоду у 1932–33 роках? Війна за цю відповідь триває вже кілька років. У вересні вона спалахнула з новою силою через оприлюднення нових даних: 10,5 мільйонів жертв, з них 9,1 млн в Україні.