Спецпроект

Депутати збирають гроші на меморіал Бандері

Депутати Верховної Ради від БЮТ і НУНС почали збір коштів на добудову меморіалу лідеру ОУН Степану Бандері у Львові.

Про це заявив депутат від НУНС Андрій Парубій, повідомляє Ukranews.

"Головна наша ініціатива - розпочати широкий збір у Львові на пам'ятник Степану Бандері", - сказав Парубій.

За його словами, самі депутати (Андрій Шкіль, Володимир В'язівський, Степан Давимука, Олександр Гудима, Михайло Косів, Тарас Стецьків, Парубій та інші) вже зібрали у фонд добудови пам'ятника 50 тисяч гривень.

Також депутати мають намір звертатися до підприємств та організацій з проханням перераховувати кошти на добудову пам'ятника Бандері.

За словами Парубія, для завершення будівництва необхідно 2,5 мільйони гривень. У зведення пам'ятника вже вкладено 4 мільйони гривень.

Депутати пропонують завершити будівництво до 24 серпня 2011 року, коли святкуватиметься 20-та річниця незалежності.

На початку січня Львівська обласна рада виділила 0,6 мільйона гривень на завершення будівництва меморіального комплексу Бандері у Львові.

Лютнева драма президента Бенеша

За столом в кабінеті президента Чехословаччини на Празькому Граді сидів сивий хворий чоловік. Президенту Едвардові Бенешу було лише 63 роки, проте постійні хвороби і тиск з боку політичних опонентів цілковито виснажили його. Президент щойно підписав призначення нового комуністичного уряду. Його держава, яку він власноруч засновував, будував і за яку бився десятиліттями, провалювалася в морок комуністичної диктатури. І під вироком Чехословаччині стояв його, Едварда Бенеша, підпис. Одного з найбільших демократів в історії центральної Європи ХХ століття.

Панас Мирний у 1917 році. Живий і голодний статський радник

Ні, Панас Мирний не помер у ХІХ столітті. Він та Іван Нечуй-Левицький - два письменники-класики, хто пережив революцію. І хоча його роман "Хіба ревуть воли, як ясла повні" вивчали в школі всі без винятку покоління українців, для більшості цей факт - неабияка новина.

Сергій Гірік: гасла УНР нагадували більшовицькі

Інтерв'ю з кандидатом історичних наук, вченим секретарем Української асоціації юдаїки Сергієм Гіріком

Партії «хамелеони»

В Україні зареєстровано 352 політичних партії. За цим показником вона посідає перше місце в Європі. Однак партії у нас не лише активно реєструються, а й перейменовуються. 44% діючих партій хоча б раз за історію існування змінили свою назву. В останні роки кількість перейменувань партій перевищує кількість нових реєстрацій.