Спецпроект

Депутати збирають гроші на меморіал Бандері

Депутати Верховної Ради від БЮТ і НУНС почали збір коштів на добудову меморіалу лідеру ОУН Степану Бандері у Львові.

Про це заявив депутат від НУНС Андрій Парубій, повідомляє Ukranews.

"Головна наша ініціатива - розпочати широкий збір у Львові на пам'ятник Степану Бандері", - сказав Парубій.

За його словами, самі депутати (Андрій Шкіль, Володимир В'язівський, Степан Давимука, Олександр Гудима, Михайло Косів, Тарас Стецьків, Парубій та інші) вже зібрали у фонд добудови пам'ятника 50 тисяч гривень.

Також депутати мають намір звертатися до підприємств та організацій з проханням перераховувати кошти на добудову пам'ятника Бандері.

За словами Парубія, для завершення будівництва необхідно 2,5 мільйони гривень. У зведення пам'ятника вже вкладено 4 мільйони гривень.

Депутати пропонують завершити будівництво до 24 серпня 2011 року, коли святкуватиметься 20-та річниця незалежності.

На початку січня Львівська обласна рада виділила 0,6 мільйона гривень на завершення будівництва меморіального комплексу Бандері у Львові.

Полковник–киянин із «Чорних Запорожців» Армії УНР

Багато років в соціальних мережах гуляє світлина "Чорних Запорожців" із неідентифікованими старшинами легендарного кінного полку Армії УНР. Тривали суперечки чи це взагалі "чорні"... І коли саме зроблено світлину

«Десять міліонів пятсот тищ. І крапка». Українцям нав’язують суперечливі дані про жертв Голодомору

Скільки українців загинуло від голоду у 1932–33 роках? Війна за цю відповідь триває вже кілька років. У вересні вона спалахнула з новою силою через оприлюднення нових даних: 10,5 мільйонів жертв, з них 9,1 млн в Україні.

Початок (не) братської колонізації

Сотня років знадобилась Росії, щоб нав’язати свою владу і запустити процес широкомасштабної колонізації України. Зусилля царату були спрямовані на цілковиту асиміляцію та інтеграцію у політичній, економічній, соціальній, культурній та духовній сферах суспільного життя.

Ніч розгону. Міленіали з Пласту, які не пішли з Майдану

Раннім ранком 30 листопада близько 2000 «беркутівців» атакували протестувальників, які залишались на Євромайдані. Ця ніч змінила історію України. Наступного дня – 1 грудня – сотні тисяч киян вийшли на масову акцію протесту. Ким були ті, хто залишився ночувати на Майдані Незалежності? Попри те, що основні лідери Євромайдану напередодні ввечері (29 листопада) фактично закликали розходитись. Прирікаючи тих, хто залишається, на маргіналізацію протесту. Як це вже було під час мовного Майдану.