Спецпроект

У Римі знайдена гробниця Калігули

На півдні Риму, поблизу озера Немі, де в імператора Калігули була вілла, поліція заарештувала розкрадача гробниць, який намагався вкрасти частину 2,5-метрової стародавньої статуї.

Затримання відбулося, коли лиходій завантажував фрагмент скульптури в машину. Завдяки затриманню зловмисника вдалося знайти загублену гробницю Калігули, повідомляє "Дзеркало тижня" із посиланням на "Ґардіан".

За словами поліцейських, виявлена "чорним археологом" статуя "взута" в армійські чоботи - каліги, улюблене взуття імператора. ("калігула", власне, латиною і означає "чобіток" - ІП)

За попередніми оцінками, вартість статуї складає близько мільйона євро. Вона виконана з рідкісного грецького мармуру.

Цей матеріал - а також той факт, що монумент зображує Калігулу на троні у багатому вбранні - дають підставу думати, що статуя перебувала в імператорській гробниці.

Після допиту заарештований привів поліцію на місце, де він знайшов статую. Сьогодні там почнуться розкопки.

Калігула, він же Гай Юлій Цезар Август Германік, - римський імператор, третій із династії Юліїв-Клавдіїв. Правив із 18 березня 1937 до 24 січня 41 року.

Калігулу описували сучасники як божевільного: нібито він мав інтимні відносини із сестрами і намагався зробити консулом свого коня. Загинув імператор у 28-річному віці у результаті змови. Його тіло було кремовано.

На озері Немі імператор мав віллу, плавучий храм і плавучий палац. Уламки цих споруд були знайдені археологами за часів Муссоліні, але знищені під час Другої світової.

Полковник–киянин із «Чорних Запорожців» Армії УНР

Багато років в соціальних мережах гуляє світлина "Чорних Запорожців" із неідентифікованими старшинами легендарного кінного полку Армії УНР. Тривали суперечки чи це взагалі "чорні"... І коли саме зроблено світлину

«Десять міліонів пятсот тищ. І крапка». Українцям нав’язують суперечливі дані про жертв Голодомору

Скільки українців загинуло від голоду у 1932–33 роках? Війна за цю відповідь триває вже кілька років. У вересні вона спалахнула з новою силою через оприлюднення нових даних: 10,5 мільйонів жертв, з них 9,1 млн в Україні.

Початок (не) братської колонізації

Сотня років знадобилась Росії, щоб нав’язати свою владу і запустити процес широкомасштабної колонізації України. Зусилля царату були спрямовані на цілковиту асиміляцію та інтеграцію у політичній, економічній, соціальній, культурній та духовній сферах суспільного життя.

Ніч розгону. Міленіали з Пласту, які не пішли з Майдану

Раннім ранком 30 листопада близько 2000 «беркутівців» атакували протестувальників, які залишались на Євромайдані. Ця ніч змінила історію України. Наступного дня – 1 грудня – сотні тисяч киян вийшли на масову акцію протесту. Ким були ті, хто залишився ночувати на Майдані Незалежності? Попри те, що основні лідери Євромайдану напередодні ввечері (29 листопада) фактично закликали розходитись. Прирікаючи тих, хто залишається, на маргіналізацію протесту. Як це вже було під час мовного Майдану.