Спецпроект

ЗА ПРОПАГАНДУ КОМУНІЗМУ І ФАШИЗМУ ХОЧУТЬ ШТРАФУВАТИ НА 17 ТИСЯЧ

У Верховній Раді України зареєстровано проект закону, який передбачає кримінальну відповідальність за пропаганду, публічне схвалення тоталітарної ідеології та практики комунізму і нацизму.

Законопроект внесений лідером партії "За Україну!" В'ячеславом Кириленком. Документ пропонує внести зміни до деяких кодексів України щодо відповідальності за пропаганду тоталітарної ідеології та практики комунізму, нацизму, фашизму, - повідомили Zaxid.net y прес-службі партії.

Як зазначається в тексті проекту закону, "пропаганда, публічне схвалення тоталітарної ідеології та практики комунізму, нацизму, фашизму, а також заклики і практичні дії, спрямовані на таку пропаганду, заперечення чи виправдання  злочинів проти людяності - карається штрафом від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8,5-17 тисяч грн - ІП) або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк".

Автор законопроекту також пропонує заборонити "виготовлення матеріалів, спрямованих на пропаганду тоталітарної ідеології та практики комунізму, нацизму, фашизму, або розповсюдження таких матеріалів".

За словами В'ячеслава Кириленка, комуністичний тоталітаризм засуджений в Резолюціях ПАРЄ "Про злочини комунізму та потребу їх засудження" 2006 року, "Возз'єднання розділеної Європи" 2009 року, Резолюції Європарламенту "Про європейську свідомість і тоталітаризм" 2009 року, Празькій декларації "Про європейську свідомість та комунізм" 2008 року.      

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.