Спецпроект

На Львівщині обіцяють дати мільйон гривень ветеранам УПА

Львівська обласна рада планує виділити з обласного бюджету адресну грошову допомогу ветеранам УПА - зокрема на пільговий проїзд на міжміських і внутрішньообласних маршрутах.

Про це повідомляє прес-служба ВО "Свобода".

Крім цього, за рахунок обласного бюджету відшкодовуватимуть витрати на поховання учасників національно-визвольних змагань і надаватимуть фінансову підтримку громадським організаціями інвалідів, ветеранів та політичних в'язнів і репресованих.

Таккими є основні напрямки майбутньої комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 2011 - 2013 роки.

Щоправда, проект цієї програми ще не затверджено на сесії Львівської обласної ради.

Відповідно до запропонованого проекту, у 2011 році з обласного бюджету планується виділити понад 2 млн грн. З них зокрема 1 млн грн - на виплату адресної грошової допомоги ветеранам УПА, 225 тисяч грн - для підтримки громадських організацій, 50 тисяч грн - на відшкодування витрат на поховання.

Нагадаємо, що міська влада Львова виділила ветеранам УПА по 500 грн щомісячної допомоги до пенсії - усього 3,5 млн грн на 2011 рік.

Формула краси. Дерев’яні церкви України: втрачене мистецтво?

Українські дерев'яні церкви – це фольклор, тільки в архітектурі. Збудовані переважно безіменними для нас майстрами на замовлення спільноти, громади села – вони могли бути (а могли не бути) шедеврами, але завжди втілювали народну уяву про красу, про велич, про присутність Бога на землі. Можливо тому знищення храмів більшовиками українці сприймали як саморуйнування. Дерев'яні церкви зникали з різних причин (вогонь і вода, шашель і грибок, занепад громади), але саме насильницька, свідома деструкція була найболіснішою – через неприродність втрати.

Леся Українка: про що не пишуть у підручниках

Хвора, сумна і з грабельками – такою навчили нас бачити Лесю Українку. Але якою вона була насправді? На щастя, Лариса Косач одна з небагатьох класиків, чий архів (зокрема, листування) вдалося зберегти, а з ним і цілу історію української літератури та життя культурної еліти зламу ХІХ і ХХ століть. Завдяки цим архівам ми можемо подивитися на неї по-новому, а заразом і на цілу епоху: час тендітних дам, літературних вечорів, перших курортів, трамваїв і краси епістолярного стилю…

Генерал Олександр Удовиченко. Представник розвідки УНР у Франції

Генерал-полковник Армії УНР Олександр Удовиченко по праву входить до військової еліти Української революції 1917–1921 років. Він командував Третьою залізною стрілецькою дивізією, що вважалася однією з найбоєздатніших частин Армії УНР, обіймав низку інших відповідальних посад в українській армії і зажив слави вмілого й відважного командира.

Забути майдан?

«Ніколи більше», «Ми завжди пам’ятатимемо» – слова, які найчастіше чуємо у громадянських епітафіях, політичних заявах, телевізійних новинах, на комеморативних церемоніях, у меморіальному, музейному чи освітньому просторі