Спецпроект

Замість пам'ятника Сталіну буде меморіал жертвам сталінських репресій

На центральній площі міста Горі на місці демонтованого в 2010 році пам'ятника Йосипу Сталіну восени буде споруджено меморіал на згадку про жертви сталінських репресій і російської агресії в серпні 2008 року.

Про це з посиланням на міністр культури і захисту пам'ятників Грузії Ніколоза Руруа повідомляє "Інтерфакс". 

За словами міністра, автором меморіалу, проект якого переміг на оголошеному конкурсі, є грузинська скульпторка, яка мешкає у США, Тамар Квесітадзе.

Меморіал, судячи з оприлюднених у грузинських ЗМІ знімкам макета, являє собою групу з 11 оголених жіночих і чоловічих фігур, що стоять півколом. Т. Квесітадзе є також автором скульптурної композиції "Алі і Ніно" на бульварі в Батумі. 

Демонтований в Горі шестиметровий пам'ятник Сталіну влада обіцяла встановити на території Будинку-музею "вождя народів" в Горі, але досі цього не зробила. За інформацією грузинських ЗМІ, пам'ятник Сталіну лежить на землі на території Горійській військової бази Міноборони Грузії.

В Україні за знищену "архітектурну форму" Сталіна влада арештувала десятки активістів націоналістичних організацій. При цьому справжніх організаторів вибуху досі не назвали.

Чи можна принизити Генія?

Наші предки жили у світі, відмінному від нашого. У світі, де Добро і Зло, Герой і Лиходій були чітко розділені і знаходились у постійному непримиренному антагонізмі. Релігійна свідомість вимагала устремління до святості, і навіть її антипод – комуністичний атеїзм у ХХ-му столітті змушений був на місце Святого письма встановити "Моральний кодекс будівника комунізму", який формально мало чим відрізнявся від загальноприйнятих моральних норм і так само вимагав від людини чітко визначеної громадянської позиції, моральної чистоти і принциповості.

ОУН і Тайвань проти комуністів та Пекіна

Наприкінці 1956 року з Великої Британії відбув корабель у Південно-Східну Азію, на борту якого перебували Юліан Заблоцький (керівник дипломатичної місії) та Володимир Косик (заступник керівника). До Тайбею, столиці острова, вони прибули 25 лютого 1957 року

«Людина, що не має померти». Міф про Муссоліні

Зачарованість італійців своїм дуче тривала довго, але вщент розбилася через руйнівний результат воєнних операцій

«Расстрелян за националистическую деятельность…»: таємниця смерті Петра Франка

Петро Франко був розстріляний. Однозначно, що сталося це не швидше 6 липня 1941 р… Про конкретну дату страти поки що залишається лише здогадуватися…