Спецпроект

Азаров визначився із заходами до ювілеїв Кобзаря

Кабінет Міністрів в рамках підготовки до відзначення у 2011 році 150-річчя від дня перепоховання Шевченка та в 2014 році 200-річчя від дня народження затвердив план ювілейних заходів.

Про це повідомляє "Урядовий портал".

Серед основних заходів:

- проведення у навчальних закладах Уроків Кобзаря, лекцій, бесід, 

- читання творів Т.Г.Шевченка, круглих столів, вечорів вшанування,

- створення циклів теле- і радіопередач про творчу спадщину тощо.

Щорічно буде проводитися  міжнародне Шевченківське літературно-мистецьке свято "В сім‘ї вольній новій". Також заплановано видання "Шевченківської енциклопедії" в шести томах.

Планом заходів передбачено і спорудження пам‘ятника Т.Г.Шевченку в селищі Вільшана  Городищенського району на Черкащині та здійснення заходів для подальшого розвитку заповідника, зокрема проведення ремонтно-реставраційних робіт на місці поховання поета.

ОУН і Тайвань проти комуністів та Пекіна

Наприкінці 1956 року з Великої Британії відбув корабель у Південно-Східну Азію, на борту якого перебували Юліан Заблоцький (керівник дипломатичної місії) та Володимир Косик (заступник керівника). До Тайбею, столиці острова, вони прибули 25 лютого 1957 року

«Людина, що не має померти». Міф про Муссоліні

Зачарованість італійців своїм дуче тривала довго, але вщент розбилася через руйнівний результат воєнних операцій

«Расстрелян за националистическую деятельность…»: таємниця смерті Петра Франка

Петро Франко був розстріляний. Однозначно, що сталося це не швидше 6 липня 1941 р… Про конкретну дату страти поки що залишається лише здогадуватися…

Як Василя Стефаника було врятовано від страти

Я йому представився й сказав, що їдемо на розмову в "пруському" штабі, висловив я при тому надію, що все буде тепер добре, судячи по прихильних словах шефа штабу. Стефаник одначе приймав мої слова холодно, а вкінці запитався мене на ходу до авта:
— Коли Ви кажете, що Ви УСС, то скажіть мені, чи мене зараз розстріляють, чи ще будуть мучити?!..