Спецпроект

У Кам'янці-Подільському відкрили туристичний сезон (ФОТО, ВІДЕО)

В ці вихідні, 15-17 квітня у Кам'янці-Подільському (Хмельницька область) офіційно відкрився туристичний сезон. Cтріляли з мушкетів, готували паелью, обговорювали "Євро-2012" і запустили нову реконструкцію - цього разу середньовічну.

Про це повідомляє сайт Кам'янець-Подільської міськради.

У місті розпочався новий фестиваль історичної реконструкції "Руська брама".

Організатори обіцяють, що він триватиме протягом усього туристичного сезону і має на меті "презентувати відродження архітектурних пам'яток та надання їм нового туристичного життя".

Відкриття "Руської брами". Всі фото і відео: Ірина Пустиннікова

У програмі відкриття відбулися:

- брифінг "Долучення малих туристичних міст до проведення Євро-2012"

"Руська брама" - фестиваль з акцентом на Середньовіччя, на відміну від, скажімо, "Терра героїки"

- презентація туристичного сайту "visitkamianets.com"

Руська брама - комплекс гідротехнічних і фортифікаційних споруд, які захищали вхід у місто від каньйону з південного боку півострова, утвореного вигином річки Смотрич

- фестиваль гурманів "Подільський п'єц"

 Подільський карнавал у Вербну неділю :)

- парад-конкурс весільних музик


- ярмарок сувенірної та поліграфічної продукції

Оркестр на Польському ринку біля міської ратуші

- майстер-класи ремісників

Ковалі

- автентична іспанська кухня в Кам'янці (майстер-клас іспанської кухні та конкурс місцевих кухарів на приготування паельї)

Приготування автентичної паельї

- відкриття виставки "Історія фортифікації" у Казематній башті на площі Вірменський ринок тощо.

Кам'янецькі реконструктори XVII-го сторіччя...

Кам'янець на Поділлі - давнє місто з унікальним комплексом середньовічних і ранньомодерних оборонних споруд на півострові, утвореним каньйоном річки Смотрич. 

...проводять весняні навчання з мушкетами

В часи княжої Русі і Литовсько-Руської держави - центр Подільського князівства. В часи Речі Посполитої - столиця Подільського воєводства. В часи Російської імперії - столиця Подільської губернії.  В 1919-1920 рр - столиця Української Народної республіки.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.

Світоглядні орієнтири ОУН: приклад Ярослава Стецька

Історик Микола Гаєвой загинув на війні 27 серпня 2024 року. Він навчався в аспірантурі УКУ з історії. Для своєї дисертації обрав політичну біографію Ярослава Стецька. Фрагмент наукової роботи Микола надсилав редакції "Історичної правди". Публікуємо текст Миколи Гаєвого у пам'ять про полеглого Героя.