Спецпроект

У Кам'янці-Подільському відкрили туристичний сезон (ФОТО, ВІДЕО)

В ці вихідні, 15-17 квітня у Кам'янці-Подільському (Хмельницька область) офіційно відкрився туристичний сезон. Cтріляли з мушкетів, готували паелью, обговорювали "Євро-2012" і запустили нову реконструкцію - цього разу середньовічну.

Про це повідомляє сайт Кам'янець-Подільської міськради.

У місті розпочався новий фестиваль історичної реконструкції "Руська брама".

Організатори обіцяють, що він триватиме протягом усього туристичного сезону і має на меті "презентувати відродження архітектурних пам'яток та надання їм нового туристичного життя".

Відкриття "Руської брами". Всі фото і відео: Ірина Пустиннікова

У програмі відкриття відбулися:

- брифінг "Долучення малих туристичних міст до проведення Євро-2012"

"Руська брама" - фестиваль з акцентом на Середньовіччя, на відміну від, скажімо, "Терра героїки"

- презентація туристичного сайту "visitkamianets.com"

Руська брама - комплекс гідротехнічних і фортифікаційних споруд, які захищали вхід у місто від каньйону з південного боку півострова, утвореного вигином річки Смотрич

- фестиваль гурманів "Подільський п'єц"

 Подільський карнавал у Вербну неділю :)

- парад-конкурс весільних музик


- ярмарок сувенірної та поліграфічної продукції

Оркестр на Польському ринку біля міської ратуші

- майстер-класи ремісників

Ковалі

- автентична іспанська кухня в Кам'янці (майстер-клас іспанської кухні та конкурс місцевих кухарів на приготування паельї)

Приготування автентичної паельї

- відкриття виставки "Історія фортифікації" у Казематній башті на площі Вірменський ринок тощо.

Кам'янецькі реконструктори XVII-го сторіччя...

Кам'янець на Поділлі - давнє місто з унікальним комплексом середньовічних і ранньомодерних оборонних споруд на півострові, утвореним каньйоном річки Смотрич. 

...проводять весняні навчання з мушкетами

В часи княжої Русі і Литовсько-Руської держави - центр Подільського князівства. В часи Речі Посполитої - столиця Подільського воєводства. В часи Російської імперії - столиця Подільської губернії.  В 1919-1920 рр - столиця Української Народної республіки.

Трагедія і спекуляції. Що саме сталося 11 липня 1943 року на Волині?

Перебільшена кількість нападів на польські села стала хибним засновком, з якого зроблено висновок про масштабну операцію по всій Волині. А звідти зроблено висновок про існування наказу, що приписував цілковите знищення поляків, етнічну чистку.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.