Спецпроект

Анонс: завтра в Одесі презентують книжку про земляків часів УНР і Гетьманату

В четвер, 21 квітня 2011 року, об 11.30 в приміщенні медіа центру інформаційного агентства "Репортер" (вул. Пушкінська, 32), відбудеться презентація книги одеських істориків "Чорноморська хвиля української революції".

В презентації візьмуть участь: завідуючий кафедрою історії України Хмарський В. М., кандидат історичних наук Музичко О.Є., доктор історичних наук Гончарук Т. Г., кандидат історичних наук Вінцковський Т. С., кандидат історичних наук Мисечко А. І.

В книзі представлені нариси, присвячені 31 діячеві Української революції 1917-1920 рр. в Одесі.

Серед них: одесити - міністри українських урядів, будівничі українського війська, українські адміністратори Одеси, лідери партійних та громадських організацій, діячі культури, священики. 

Для написання книги використані унікальні архівні матеріали (перелік посилань налічує 1594 пунктів). Автори запевняють, що деякі з цих матеріалів - унікальні.

ОУН і Тайвань проти комуністів та Пекіна

Наприкінці 1956 року з Великої Британії відбув корабель у Південно-Східну Азію, на борту якого перебували Юліан Заблоцький (керівник дипломатичної місії) та Володимир Косик (заступник керівника). До Тайбею, столиці острова, вони прибули 25 лютого 1957 року

«Людина, що не має померти». Міф про Муссоліні

Зачарованість італійців своїм дуче тривала довго, але вщент розбилася через руйнівний результат воєнних операцій

«Расстрелян за националистическую деятельность…»: таємниця смерті Петра Франка

Петро Франко був розстріляний. Однозначно, що сталося це не швидше 6 липня 1941 р… Про конкретну дату страти поки що залишається лише здогадуватися…

Як Василя Стефаника було врятовано від страти

Я йому представився й сказав, що їдемо на розмову в "пруському" штабі, висловив я при тому надію, що все буде тепер добре, судячи по прихильних словах шефа штабу. Стефаник одначе приймав мої слова холодно, а вкінці запитався мене на ходу до авта:
— Коли Ви кажете, що Ви УСС, то скажіть мені, чи мене зараз розстріляють, чи ще будуть мучити?!..