Спецпроект

На Донбасі видали черговий том Книги Пам'яті України

В рамках святкування 66-х роковин перемоги над нацизмом Донецьким обласним відділенням пошуково-видавничої агенції "Книга Пам'яті України" було проведено урочисту презентацію 24-го тому Книги Пам'яті Донеччини.

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу Донецької обласної держадміністрації.

Під час заходу, в якому брали участь понад 500 осіб, представники агенції вручили примірники нового тому Книги Пам'яті Україні рідним загиблих на фронтах Другої світової, ветеранам і почесним гостям.

Серед основних напрямів роботи агенції "КПУ" - обробка й розміщення інформації про загиблих і зниклих без вісти, пошук їхніх рідних, систематизація даних про військові поховання на території України.

За повідомленням прес-служби, головна редакційна колегія "Книги Пам`яті України" здійснює "публічну акцію поіменного увічнення воїнів, загиблих в боях за Батьківщину в 1941-1945 роках, доводить до відома української і світової спільноти об`єктивні дані про військові втрати України у війні".

За роки своєї діяльності пошуково-видавниче агентство "Книга Пам'яті України" зусиллями обласних філій і близько 500 тисяч добровільних учасників пошукової роботи сформувало картотеку обліково-архівних даних про воїнів, партизанів, підпільників, які загинули, або померли від ран в роки Другої світової війни. 

Довідка ІП: Пошуково-видавнича агенція "Книга пам'яті України" була створена у 1996 році постановою Кабміну, відновивши роботу, розпочату істориками УРСР в 1989 році. Тоді планувалося видати 70 томів про 1,3 мільйона загиблих українців - саме така цифра фігурувала в офіційних радянських виданнях.

Однак нескуті партійною ідеологією пошуки виявили разючу правду — загиблих виявилося більше 10 мільйонів, і "Книг пам'яті...", "Книг скорботи..." та інших уже вийшло загалом понад 400 томів.

Ось перелік уже виданого:

"Книга Пам'яті України" - 254 меморіальні томи з персоналіями понад 6 млн загиблих.

"Книга Скорботи України" - 140 меморіальних томів з персоналіями 4 млн загиблих мирних мешканцiв України.

Серія "Звитяжці" - персональні дані про громадян, які воювали на фронтах і проходили військову службу протягом 1939-1945 років, брали участь у національно-визвольній боротьбі українського народу протягом 1936-1956 років.

"Книга Пам'яті України про громадян, загиблих у воєнних конфліктах за кордоном" охоплює збройні конфлікти СРСР, починаючи від побоїща на Китайській Східній залізниці (1929 р.), радянсько-фінську війну, воєнну кампанiю в Афганістані.

Причини масового полисіння дітей у Чернівцях влітку 1988 року

Взятися за написання цієї статті спонукали мене публікації, у яких протягом 30 років після трагедії, що зачепила багатьох чернівчан, продовжують поширювати брехню про причини масового полисіння у Чернівцях. І найголовніше, що змусило це зробити - передчасний відхід у вічність мого колеги по роботі та товариша - Анатолія Галіна, який у часи тоталітарного режиму не побоявся піти проти системи, завдяки зусиллям якого стали відомі справжні причини полисіння у Чернівцях влітку 1988 року.

"Редактор" Василь Мудрий і його "Діло"

У списку тих, кого дуже хотіли завербувати в 1930-ті роки працівники НКВД СССР, був тодішній голова Українського національно-демократичного об'єднання – найпотужнішої західноукраїнської парламентської партії і головний редактор найстарішої української галицької газети "Діло" Василь Мудрий.

Як Роман Шухевич-"Щука" тричі березневу Тису перепливав

Роман Шухевич був чудовим плавцем, чемпіоном українських національних змагань з плавання. У нього була цивільна мрія – до 40-річчя переплести протоку Ла-Манш. Готувався, тренувався, багато плавав. Але на практиці – довелось боротись з окупантами й тричі долати Тису. Не для того, щоб втекти від відповідальності. А для того, щоб виконати свій обов'язок вояка, борця за незалежну й соборну Україну.

Яким був радянський лад? Судження історика

Деякі експерти пов'язують оптимістичні для нас перспективи в російсько-українській війні з відходом Владіміра Путіна від влади. Однак він є надто пересічною фігурою, яка не заслуговує сполученого з нею терміну "путінізм". Ми повинні усвідомити самі і переконати союзників у тому, що Російська Федерація являє собою екзистенційну загрозу для всіх народів, які потрапили в орбіту Кремля. Конкретна фігура очільника російських панівних кіл – справа другорядна. Ця країна готова порушувати встановлений світопорядок за будь-яких умов.