Спецпроект

Адвокати Дем'янюка оскаржили вирок

Адвокати Івана-Джона Дем'янюка, засудженого до 5 років арешту за обвинуваченням у причетності до вбивства тисяч євреїв, оскаржили вирок.

Адвокати направили касаційну скаргу до Федерального суду Німеччини, повідомляє ТСН з посиланням на "Німецьку хвилю".

Зі свого боку, ще одну скаргу направила прокуратура Мюнхена, яка виступає проти звільнення обвинуваченого.

Очікується, що процедура перевірки вироку може затягнутися на невизначений термін.

Проводити її буде Федеральна судова палата, яка, за словами представників мюнхенського суду, навряд чи отримає необхідні документи у цьому році.

На те, щоб надати обґрунтування вироку, у суду є 6 місяців, ще кілька тижнів буде потрібно на обґрунтування ревізії.

Як відомо, 12 травня 91-річного Івана Дем'янюка було засуджено до 5 років позбавлення волі.

Згідно з матеріалами справи, він, будучи наглядачем, "був причетним до вбивства" майже 30 тисяч ув'язнених нацистського табору Собібор в Польщі.

Зважаючи на вік обвинуваченого, суддя розпорядився звільнити його з-під варти на час розгляду апеляції.

Чи вбивав адвокат Медведчук поета Стуса?

4 вересня 1984 року поета Юрія Литвина знайшли з розтятим животом у житловій камері бараку колонії особливо-суворого режиму ВС-389/36 у селі Кучино на Уралі. Бездиханне тіло поета Стуса – у карцері, у цей самий день, роком пізніше. "Серце не витримало, з кожним може бути…" - передають слова табірного гебіста.

Ольга Ільків, зв'язкова Романа Шухевича

Оля опинилася перед вибором – ковтнути ампулу з отрутою і видати ворогам важливу адресу, чи ковтнути адресу і пережити тортури. Вона вибрала перше

Від листа до ГУЛАГу: як МҐБ цензурувало пошту про операцію «Запад»

На Великдень 1948 року отець Володимир Марущак готував особливу проповідь. Він знав, що попри заборони й обмеження нової влади, відсвяткувати воскресіння Христа збереться чимало людей. 2 травня він відправив службу у старовинній церкві села Новий Кропивник, а тоді — виголосив промову, яка викликала сльози у багатьох присутніх

Квота на розстріл "ворогів народу": як праонука знайшла справу репресованого прадіда

У травні цього року при Архіві національної пам`яті відкрився Консультаційний центр з пошуку інформації про репресованих. Весь цей час співробітники допомагають сотням людей дізнатися, в яких архівах можуть зберігатися таємниці їхніх репресованих родин. Вікторія Тараненко з Дніпропетровщини стала однією з перших, кому вдалося знайти справу свого репресованого прадіда та нарешті дізнатися, за що його арештував НКВД у часи Великого терору.