Спецпроект

П'яниця потрощив битою портрети ветеранів на Дніпропетровщині

Міліція затримала п'яного молодика, який бейсбольною битою бив скло на портретах ветеранів Великої Вітчизняної війни на Алеї військової слави у місті Першотравенськ (Дніпропетровська область).

Як повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на відділ зв'язків з громадськістю ГУ МВС України в Дніпропетровській області, дзвінок свідків інциденту надійшов до чергової частини вранці у вівторок.

Прибувши на місце, правоохоронці за наявними прикметами за півгодини затримали підозрюваного, 20-річного місцевого жителя. Зловмисника, котрий перебував у стані алкогольного сп'яніння, перевезли у міське відділення міліції.

"Того ранку він прийшов на Алею військової слави, де знаходяться 25 двосторонніх бігбордів з портретами ветеранів Великої Вітчизняної війни-жителів Першотравенська. Незважаючи на те, що дерев'яні короби з портретами висіли на висоті 2,5 метра над землею, молода людина змогла за допомогою металевої бейсбольної бити розбити скло на семи бігбордах", - наголошується в повідомленні міліції.

Наразі вирішується питання про порушення відносно зловмисника кримінальної справи за ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України і про обрання запобіжного заходу.

Нагадаємо, в ніч на вівторок був також зруйнований пам'ятник воїнам-афганцям у Києві на Подолі навпроти Іллінської церкви. Міліція поки що не встановила особи злочинців.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.