Спецпроект

П'яниця потрощив битою портрети ветеранів на Дніпропетровщині

Міліція затримала п'яного молодика, який бейсбольною битою бив скло на портретах ветеранів Великої Вітчизняної війни на Алеї військової слави у місті Першотравенськ (Дніпропетровська область).

Як повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на відділ зв'язків з громадськістю ГУ МВС України в Дніпропетровській області, дзвінок свідків інциденту надійшов до чергової частини вранці у вівторок.

Прибувши на місце, правоохоронці за наявними прикметами за півгодини затримали підозрюваного, 20-річного місцевого жителя. Зловмисника, котрий перебував у стані алкогольного сп'яніння, перевезли у міське відділення міліції.

"Того ранку він прийшов на Алею військової слави, де знаходяться 25 двосторонніх бігбордів з портретами ветеранів Великої Вітчизняної війни-жителів Першотравенська. Незважаючи на те, що дерев'яні короби з портретами висіли на висоті 2,5 метра над землею, молода людина змогла за допомогою металевої бейсбольної бити розбити скло на семи бігбордах", - наголошується в повідомленні міліції.

Наразі вирішується питання про порушення відносно зловмисника кримінальної справи за ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України і про обрання запобіжного заходу.

Нагадаємо, в ніч на вівторок був також зруйнований пам'ятник воїнам-афганцям у Києві на Подолі навпроти Іллінської церкви. Міліція поки що не встановила особи злочинців.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.