Спецпроект

Поки у Львові палили червоні прапори, в Донецьку палили стяг ОУН

9 травня в Донецьку під час мітингу, присвяченого Дню Перемоги, зірвали і затоптали чорно-червоний прапор ОУН (революційної).

Інцидент відбувся біля меморіального комплексу "Визволителям Донбасу", повідомляє "Остров".

Люди, вбрані у форму повітряно-десантних військ, кинули під ноги і потоптали чорно-червоний прапор бандерівського крила ОУН.

 Поширена (очевидно, і серед організаторів провокації в Донецьку) думка, що це прапор УПА, не відовідає дійсності. Прапором УПА був жовто-синій, а червоно-чорний прапор - партійний

Провокативна акція була здійснена під час покладання квітів до Вічного вогню.

Потім розірваний прапор прив'язали до "джипу" і машина поїхала на Саур-Могилу, щоб, як пояснили учасники акції, там спалити "фашистську нечисть".

Нагадаємо, що сьогодні біля міськради Львова молоді люди з символікою партії "Свобода" палили червоні прапори.

Городниця: від унікального скарбу до давньоруського городища

У Городниці на Житомирщині, де в кінці серпня знайшли унікальний тисячолітній скарб із 38 срібниками, археологи виявили невідоме досі давньоруське городище

Осмислений рух до голодовбивства. Як Сталін йшов до «великого переламу»

Останнім часом посилюються спроби влади РФ виправдати Сталіна щодо Великого голоду на досить своєрідному ґрунті – мовляв, оступився, наробив дурниць через недосвідченість.

Чи можна принизити Генія?

Наші предки жили у світі, відмінному від нашого. У світі, де Добро і Зло, Герой і Лиходій були чітко розділені і знаходились у постійному непримиренному антагонізмі. Релігійна свідомість вимагала устремління до святості, і навіть її антипод – комуністичний атеїзм у ХХ-му столітті змушений був на місце Святого письма встановити "Моральний кодекс будівника комунізму", який формально мало чим відрізнявся від загальноприйнятих моральних норм і так само вимагав від людини чітко визначеної громадянської позиції, моральної чистоти і принциповості.

ОУН і Тайвань проти комуністів та Пекіна

Наприкінці 1956 року з Великої Британії відбув корабель у Південно-Східну Азію, на борту якого перебували Юліан Заблоцький (керівник дипломатичної місії) та Володимир Косик (заступник керівника). До Тайбею, столиці острова, вони прибули 25 лютого 1957 року