Спецпроект

Дружину німецького канцлера зґвалтували радянські солдати?

Дружина колишнього німецького канцлера Гельмута Коля у віці 12 років була зґвалтована радянськими солдатами.

Про це пише автор її біографії Герберт Шван, повідомляє британська "Дейлі Мейл".

Ганнелора Коль і її мама зазнали нападу солдат Червоної армії після капітуляції Німеччини у травні 1945 року. "Після того мене викинули з вікна другого поверху, - розповіла Ганнелора письменнику. - Як мішок з картоплею".

Шван, який спілкувався з Ганнелорою Коль аж до її смерті в 2001 році, стверджує, що внаслідок зґвалтування жінка зазнала травми спини, від якої страждала все життя. Крім цього, вона нервово реагувала на "запах чоловічого поту, часнику, алкоголю і навіть на звуки російської мови".

Як ґвалтували німкень. Перша сповідь про замовчувані події у 1945-му

Пані Коль покінчила життя самогубством після того, як у неї з'явилася аллергія на світло, внаслідок якої вона втратила своє волосся. Через хворобу вона могла виходити на вулицю тільки вночі, і навіть перегляд телевізора причиняв їй біль.

 Ганнелора Коль (ліворуч) з чоловіком на зустрічі з британським прем'єром Тоні Блером (посередині з дружиною). 1998 рік

У біографічній книжці "Життя і страждання Ганнелори Коль" Герберт Шван пише: "Я розумію, чому вона була такою відкритою, дозволивши опублікувати те, що розповідала".

Ганнелора ненавиділа бути на виду у публіки. Коли її чоловік, політик-консерватор Гельмут Коль став канцлером ФРН (1982 рік), вона навіть заборонила їхнім двом синам коментувати політичні події.

«Західні Креси»: українська спадщина східних земель III Речі Посполитої

На значній частині східних земель III Речі Посполитої протягом століть розвивалися українська культура і мова. Нині польське суспільство часто не бачить або недооцінює українського виміру культурної спадщини цих земель.

Хто і коли вигадав гасло "Слава Україні!"

Гасло народилося у Харкові. Загриміло на всю Україну з Києва. Збереглося завдяки зусилллям галичан і волинян у Львові та Рівному. Але в збірнику праць Степана Бандери немає отої популярно вживаної в інтернеті цитати, яка йому приписується: "І прийде час, коли один скаже: "Слава Україні! ", а мільйони відповідатимуть "Героям слава!"

Молоде життя Євгена Побігущого-Рена

Незважаючи на польську займанщину, українське життя в Коломиї, зглядно у молоді, дуже активне і рухливе. Діють у місті два українські покоління – батьки молодих людей, і вони самі – нове покоління українських патріотів. Оці "молоді" страждають від програної боротьби батьків, їхнього сидіння і квиління про те, що треба змиритися з фактичним станом. Натомість молоді час від часу все голосніше ставлять своїм завданням визволення рідної землі від окупантів і загарбників, особливо ті, що вже воювали за Україну

Знайти місце для шляхти в українській історії. Візія оптимістична

Події середини XVII cт., що кардинально змінять українську історію, ми оцінюємо через кілька століть потому. Знаємо, як струсонуть вони Річ Посполиту та світ навколо неї; знаємо, до яких наслідків призведуть. Їх учасники, проте, таких знань не мали, вони діяли так, як диктувала їм тогочасна система цінностей. Цінності ж залежали від того, до якого стану людина належала, в якій частині держави жила, в якій родині народилася й чим у житті займалася. Додаймо, що історія – це не хімічний дослід, де всі елементи зважено й пораховано. Тож ми можемо хіба що здогадуватися, якого елементу виявилося забагато, а якого – забракло, щоб на позір стабільний світ злетів у повітря