Спецпроект

Комуністи обурені, що пам'ятник Голодомору вже треба ремонтувати

Запорізькі комуністи, які будують пам'ятники Леніну і Сталіну за власний кошт, вважають, що встановлення монументів жертвам Голодомору теж має проводитися за рахунок приватних осіб, а не держави.

Фракція комуністів у Запорізькій міськраді хоче, щоб екс-губернатор Запорізької області Євген Червоненко профінансував реконструкцію пам'ятника жертвам голодомору і сталінських репресій, встановлений у Запоріжжі.

Про це під час сьогоднішньої сесії міськради заявив депутат від КПУ Олександр Зубчевський, передає "Запоріжжя. Коментарі".

"На якій підставі проводиться реконструкція пам'ятника? За чий рахунок? Наскільки я пам'ятаю, ми не голосували за виділення з бюджету коштів на ремонт цього пам'ятника", - заявив Зубчевський.

Також він зазначив, що мова йде про 50 тисяч гривень.

Крім того, Зубчевський обурився тим, що відносно новий пам'ятник вже вимагає реконструкції.

"Вражає те, що цьому пам'ятнику всього три роки, а його вже реконструюють", - сказав депутат.

Також він нагадав колегам, що ініціатором будівництва пам'ятника виступав екс-губернатор Запорізької області Євген Червоненко. Саме він, на думку Зубчевського, і має профінансувати реконструкцію пам'ятника.

Нагадаємо, що у квітні цього року запорізькі комуністи встановили за власний кошт пам'ятник Леніну в селі Новослобідка.

У травні 2010 року Запорізький обком КПУ встановив у Запоріжжі погруддя Сталіну з силуміну. Сім місяців по тому - в грудні 2010 року - невідомі спиляли пам'ятнику голову, а в новорічну ніч його підірвали. Спорудження монумента обійшлося запорізьким комуністам у 109 тисяч грн.

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.