НБУ випускає срібну монету вагою в 500 г, присвячену Софії Київській

Нацбанк України вводить в обiг пiвкiлограмову срiбну монету "1000-рiччя заснування Софiйського собору".

Про це повідомляє "Інтерфакс".

Нацiональний банк України (НБУ), продовжуючи серiю "Духовнi скарби України", вводить в обiг 16 вересня пам'ятну монету номiналом 50 грн, присвячену заснованому в XI столiттi Софiйського собору.

"Софiя Київська в усi часи захоплювала своєю величчю i досi справляє надзвичайне враження як видатне творiння архiтектури i монументального живопису", - наголошується в листi.

Монету виготовлено зi срiбла 999 проби: маса в чистотi - 500,0 г, дiаметр - 85,0 мм, тираж - до 1 тис. штук. Елемент оздоблення - локальна позолота.

За перiод 1995-2010 рр.. Нацбанк ввiв в обiг понад 470 видiв пам'ятних i ювiлейних монет України. У 2011 роцi заплановано випуск 35-38 найменувань пам'ятних i ювiлейних монет.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.