На вихідних відбудеться автопробіг на Волинь місцями УПА

17-18 вересня громадське об'єднання "Українська альтернатива" проводить автопробіг на Волинь місцями слави УПА.

Ця акція - продовження низки подібних заходів у Холодному Яру, Крутах, Запоріжжі, повідомляють організатори.

"Без порожніх гасел і політичних прапорів вшануємо пам'ять героїв, - йдеться у заяві "Української альтернативи". - Вшануємо пам'ять учасників Колківської республіки. Почуємо цікаві оповіді від учасника Колківської республіки, політв'язня сталінських концтаборів, учасником Норильського повстання в ГУЛАГу мешканця Колок Петра Мосійчука.

Пройдемось мурами знаменитого Луцького замку, що вистоював навіть проти монголо-татарської навали. Відвідаєм памятний знак символічну могилу Героям Крут у Луцьку.

Відвідаємо легендарний Загорівський монастир, де у XVII ст. творив славетний іконописець Йов Кондзелевич. Встановимо хрест на місці біля монастиря, де колись вшановували пам'ять розстріляних НКВС у Луцькій тюрмі мешканців навколишніх сіл і встановимо камінь із пам'ятним написом.

УПА проти нацистів. Бій у Загорівському монастирі

Почуємо цікаві оповіді від заслуженого журналіста України, сина політрепресованих, письменника, автора книжки „Бій під стінами храму" про бій у Новому Загорові Петра Боярчука.

До меморіальних місць покладемо квіти - не забудьте букети!"

"Маршрути поколінь: героїчними стежками УПА на Волині"

 

 Що, де коли - організаційні деталі у м. Києві та м. Луцьку

Автопробіг розрахований на два дні - 17-18 вересня (субота і неділя).

17.09.11 - 06:30 - в. м. Києві - збір Київської колони та учасників із інших міст на проспекті Перемоги на виїзді з м. Києва поряд з автовокзалом АС Дачна.
07:00 - Рушаємо на Волинь.
15:00 - Зустріч усіх учасників автопробігу на траcі Київ-Луцьк в с. Піддубці біля вказівника "направо Ківерці".
Поїздка в Колки.
Ночівля - у м. Луцьк.
18.09.11 - поїздка в Новий Загорів.
18.09.11, 16:30 - виїзд до Києва.

За подією можна спостерігати на спеціальній сторінці події Фейсбуку.

Теми

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.