На вихідних відбудеться автопробіг на Волинь місцями УПА

17-18 вересня громадське об'єднання "Українська альтернатива" проводить автопробіг на Волинь місцями слави УПА.

Ця акція - продовження низки подібних заходів у Холодному Яру, Крутах, Запоріжжі, повідомляють організатори.

"Без порожніх гасел і політичних прапорів вшануємо пам'ять героїв, - йдеться у заяві "Української альтернативи". - Вшануємо пам'ять учасників Колківської республіки. Почуємо цікаві оповіді від учасника Колківської республіки, політв'язня сталінських концтаборів, учасником Норильського повстання в ГУЛАГу мешканця Колок Петра Мосійчука.

Пройдемось мурами знаменитого Луцького замку, що вистоював навіть проти монголо-татарської навали. Відвідаєм памятний знак символічну могилу Героям Крут у Луцьку.

Відвідаємо легендарний Загорівський монастир, де у XVII ст. творив славетний іконописець Йов Кондзелевич. Встановимо хрест на місці біля монастиря, де колись вшановували пам'ять розстріляних НКВС у Луцькій тюрмі мешканців навколишніх сіл і встановимо камінь із пам'ятним написом.

УПА проти нацистів. Бій у Загорівському монастирі

Почуємо цікаві оповіді від заслуженого журналіста України, сина політрепресованих, письменника, автора книжки „Бій під стінами храму" про бій у Новому Загорові Петра Боярчука.

До меморіальних місць покладемо квіти - не забудьте букети!"

"Маршрути поколінь: героїчними стежками УПА на Волині"

 

 Що, де коли - організаційні деталі у м. Києві та м. Луцьку

Автопробіг розрахований на два дні - 17-18 вересня (субота і неділя).

17.09.11 - 06:30 - в. м. Києві - збір Київської колони та учасників із інших міст на проспекті Перемоги на виїзді з м. Києва поряд з автовокзалом АС Дачна.
07:00 - Рушаємо на Волинь.
15:00 - Зустріч усіх учасників автопробігу на траcі Київ-Луцьк в с. Піддубці біля вказівника "направо Ківерці".
Поїздка в Колки.
Ночівля - у м. Луцьк.
18.09.11 - поїздка в Новий Загорів.
18.09.11, 16:30 - виїзд до Києва.

За подією можна спостерігати на спеціальній сторінці події Фейсбуку.

Теми

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".

Німецька весна на Слобожанщині: війська кайзера та українські гайдамаки в спогадах місцевих

Весна 1918 року. Імперська армія Німеччини та Збройні сили Австро-Угорщини разом з Армією УНР звільняють Українську Народну Республіку від більшовиків. Українсько-німецький наступ пролягав через Слобожанщину і зупинився в районі села Лиски. Публікуємо спогади місцевих мешканців, які були свідками визволення Харківщини.