Hugo Boss вибачився за нацизм і остарбайтерів

Німецький будинок моди Hugo Boss вибачився за погане ставлення до тих, кого у роки Другої світової війни змушували працювати на їх фабриці, що випускала військову форму для нацистів.

Вибачення пролунали одночасно із виходом нової книги про історію компанії у роки правління Гітлера, що видана за замовленням безпосередньо концерну, повідомляє УП.Життя з посиланням на ВВС.

Автор книги робить висновок, що засновник фірми Х'юго Босс був відданим прибічником нацистської партії.

Компанія повісила на власному сайті заяву, у якій висловила "глибоке співчуття із приводу страждань, які випали на долю тих, хто працював на фабриці Х'юго Босса при нацистах".

Після війни Босса було оштрафовано за участь у роботі нацистської організації.

Книга "Hugo Boss, 1924-1945" розповідає про долю людини, яка заснувала текстильну фабрику у місті Метциген.

«Вироки виконувати негайно!...»

22 травня минула 73 річниця оголошення Військовим судом оперативної групи (ВСОГ) «Вісла» перших смертних вироків

Петлюра без бронзи, але у кольорах

Рік 1917-й ще не був роком Симона Петлюри. Незаперечним лідером українського національного руху він став року 1919.

«Люди бігли і голосили: «Навічно!» - спогади спецпоселенки з Полтавщини

Уже 45 років Ольга Янкевич, уродженка Луцька, мешкає на Семенівщині. Проте назавжди запам’ятала січень 1950-го, коли їй із родиною довелося надовго залишити Україну. Її, тоді 9-річну дівчинку, разом із старшою сестрою, мамою і бабусею, комуністична влада зарахувала до «ворогів народу» і виселила на спецпоселення до Сибіру.

Ерцгерцог та шпигун у київській тюрмі. Справа Василя Вишиваного

Вільгельма Габсбурга, або Василя Вишиваного, вже навряд чи можна віднести до незаслужено забутих постатей вітчизняної історії. Фігура австрійського ерцгерцога, який відчув себе українцем, останніми роками привертає чимало уваги. Йому присвячені не лише наукові публікації, а й художній роман та навіть опера на лібрето Сергія Жадана. При цьому якщо про Вільгельма на чолі Українських січових стрільців у 1918-му пишуть багато, то про Вільгельма як київського в’язня 30 років потому – значно менше.