АНОНС: РАДЯНСЬКІ КОНКУРЕНТИ ОСВЕНЦІМА (ФОТО)

У харківській Муніципальній галереї відкривається виставка «Відрядження у один кінець». Фотографи Володимир Оглоблін (Харків), Володимир Манькута (Черкаси) та Андрєй Ларіонов (Магадан) представляють унікальний фоторепортаж із таборів ГУЛАГу.

Ніщо не зникло. У вічній мерзлоті стоять ворота і бараки. Над ними височіють єгипетські піраміди відвалів породи. Під тими териконами краще не копати: кістки померлих від виснаження в’язнів з’являються на поверхні самі – кожної весни земля повертає свідчення злочину.

 

«Відрядженням» у великих сталінських таборах називали етап до інших, менших і віддаленіших таборів – на особливо важкі роботи у копальні. Зазвичай, це було відрядження, з якого не поверталися: бо важка праця не давала шансів пережити це жахіття. Автори виставки побували у двох радянських конкурентів Освенціму – старших за віком, але менших за розміром гулагівських таборах «Алясковитий» та «Дніпровський».

 

І у «Алясковітий» і «Дніпровський» наповнювали контингентом, який проходив по 58-й статті – тобто політв’язнів. Їх могили – у кращому випадку - деревяний стовпчик із номером «Ж-5»: жодних імен і дат. Їх черепами навесні грають ведмежатка.

 

 

Виставка відкрита з 11 по 26 листопада 2011 року за адресою:

Харків, вул. Чернишевська, 15

Муніципальна галерея працює кожного дня за виключенням неділі з 11 до 19 години.

"Важливо не робити з пам’яті божество", - Євгеній Стасіневич

Публічне інтерв'ю з літературним критиком Євгенієм Стасіневичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.