АНОНС: РАДЯНСЬКІ КОНКУРЕНТИ ОСВЕНЦІМА (ФОТО)

У харківській Муніципальній галереї відкривається виставка «Відрядження у один кінець». Фотографи Володимир Оглоблін (Харків), Володимир Манькута (Черкаси) та Андрєй Ларіонов (Магадан) представляють унікальний фоторепортаж із таборів ГУЛАГу.

Ніщо не зникло. У вічній мерзлоті стоять ворота і бараки. Над ними височіють єгипетські піраміди відвалів породи. Під тими териконами краще не копати: кістки померлих від виснаження в’язнів з’являються на поверхні самі – кожної весни земля повертає свідчення злочину.

 

«Відрядженням» у великих сталінських таборах називали етап до інших, менших і віддаленіших таборів – на особливо важкі роботи у копальні. Зазвичай, це було відрядження, з якого не поверталися: бо важка праця не давала шансів пережити це жахіття. Автори виставки побували у двох радянських конкурентів Освенціму – старших за віком, але менших за розміром гулагівських таборах «Алясковитий» та «Дніпровський».

 

І у «Алясковітий» і «Дніпровський» наповнювали контингентом, який проходив по 58-й статті – тобто політв’язнів. Їх могили – у кращому випадку - деревяний стовпчик із номером «Ж-5»: жодних імен і дат. Їх черепами навесні грають ведмежатка.

 

 

Виставка відкрита з 11 по 26 листопада 2011 року за адресою:

Харків, вул. Чернишевська, 15

Муніципальна галерея працює кожного дня за виключенням неділі з 11 до 19 години.

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.