Анонс: ПОДІЛЬСЬКУ АРХЕОЛОГІЧНУ ЕКСПЕДИЦІЮ ПОЗБАВЛЯЮТЬ ДОМУ

Сьогодні відбудеться прес-конференція, присвячена намаганню київської влади позбавити Подільську постійно діючу археологічну експедицію приміщення.

Про це "Історичній Правді" повідомили її організатори.

У прес-конференції візьмуть участь директор Інституту Археології, академік НАНУ Петро Толочко, та провідний науковий співробітник Інституту Археології, директор Центру археології Києва НАНУ Михайло Сагайдак.

Адреса і час: вул. Г. Сковороди 9-Б, 2 листопада о 14:00.

ДОВІДКА:

На адресу Національної академії наук України надійшов лист за підписом начальника Головного управління комунальної власності м. Києва товариша Парфененка.

Цим документом повідомляється, що управлінням опрацьовується звернення настоятеля храму Успіння Пресвятої Богородиці протоієрея О. Комендантова та митрополита Московського і всієї Русі Корнилія Руської Православної Старообрядницької церкви щодо повернення релігійній громаді будівлі за адресою вул. Г. Сковороди, 9-Б.

У листі також йдеться про те, що комісії Київради з питань культури та туризму і з питань власності погодили передачу приміщення.

Позиція чиновників, які вже зараз пропонують науковцям забратися геть, виглядає щонайменше поспішною. За інформацією Центру археології Києва, комісія з питань культури та туризму розглянула лише аргументи релігійної громади, а доводи НАНУ будуть заслухані найближчим часом.

Це рішення також нічим не аргументоване, вважають в Інституті археології - оскільки "претензії Руської Православної Старообрядницької церкви на володіння даним приміщенням ґрунтуються, в основному, на інформації про історію функціонування старообрядництва у Києві, а не на реальному правовому статусу будівлі, про яку йдеться".

Ретельне вивчення історії історичного будинку за адресою вул. Г. Сковороди 9-Б (1798 - 99 рр.) показує, що його власниками були виключно фізичні особи.  З 1918 р. до сьогоднішнього дня будинок належить комунальному господарству міста.

З 1984 року у ньому розміщується Подільська постійно діюча археологічна експедиція  Інституту археології НАН України.

Янукович заплутався у слові "археологія" (ВІДЕО)

За цей час експедиція виросла в потужний науковий колектив, який щороку проводить рятувальні роботи на заповідних територіях Києва. Вона стала науковим Центром з середньовічної археології, який приймає у себе колег з Англії, Сполучених Штатів Америки, Франції, Росії та багатьох інших країн.

Експедиція є центром підготовки молодих фахівців з археології та основною практичною базою для Києво-Могилянської Академії, Національного університету імені Тараса Шевченка, Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова та інших вищих навчальних закладів Києва.

Виселення Подільської постійно діючої експедиції з приміщення, в якому розташовані фонди, музей, яке науковці використовують вже майже три десятиліття, буде черговим кроком наступу влади на археологічну та культурну спадщину української столиці.

Нагадаємо, днями інвентаризація центрального історичного ареалу Києва виявила зникнення 52 пам'яток археології. 13 знаходяться в аварійному стані, 46 пам'яток вже не існує, а 6 - не знайдено взагалі.

З проекту Генплану Києва вилучено 300 археологічних пам'яток із 360-ти.

У вересні 2011 року для вивезення археологічних експонатів Музею історії Києва з "Будинку Петра" на Поділ приїхала... звичайна вантажівка. На вимогу співробітників музею надати документ про право перевезення музейних експонатів водій і вантажники, що приїхали за ними, ретирувалися.

Після цього завідувач археологічним відділом Музею історії Києва Віталій Ковалинський заявив, що відділ за підозрілих обставин намагаються виселити з "Будиночку Петра" на Подолі у непристосовані приміщення.

Український вояк, який врятував десятки євреїв

Круглий сирота з Лемківщини. У 17 років, неповнолітнім, пішов воювати за Україну в складі Українських Січових Стрільців. Здобув дві вищі освіти в Празі. Став успішним бізнесменом в міжвоєнній Галичині. Для врятування євреїв створив окремий бізнес і рятував їх у промисловому масштабі. За що був, врешті решт, покараний нацистами. З Німеччини до США, його – вже немічного – витягнули вдячні євреї. Звати його Олекса Кривов'яза. Латинкою прізвище писав, як Krywowiaza

Авіація працює по «своїм», або Мулінська катастрофа 1945 року

У свідомості багатьох російських дослідників, радянсько-японська кампанія постає майже ідеальною. Мемуари, література, вікіпедія та військова хроніка повністю підтверджує це, даючи однобоку модель сприйняття минулих подій. Успіхи відомі – 700 кілометровий бліцкриг 6 танкової армії через Хінган, захоплення в полон 600 тис. угруповання Квантунської армії, мінімальні втрати, та прорив сучасної прикордонної фортифікаційної системи оборони японських військ. Але навіть і тут, можна знайти «підводне каміння», у вигляді фактів, що свідомо приховувалися роками. До таких подій відносяться і інцидент 16 серпня 1945 року, коли радянські впс розбомбили власні війська які дислокувалися біля міста Мулін

1943-2022: Від нацистів – до рашистів

Імперія, яка ніколи не була до кінця засуджена й покарана за свої злочини в минулому, сьогодні повертається у своїй потворній, абсурдній реінкарнації держави-терориста. Спроби умиротворити агресора, призвели до катастрофічних наслідків – він знову чинить масові вбивства, депортації, зґвалтування і грабунки в самому центрі Європи в ХХІ столітті, реалізовуючи цілеспрямований, неприкритий, "ідеологічно обґрунтований", підкріплений псевдоісторичними наративами та дегуманізуючими формами пропаганди, акт геноциду української нації. Але, як показує історія, крах тиранії – неминучий

Коломацький переворот. Вибори Івана Мазепи

У всьому звинуватили гетьмана Івана Самойловича, засудили його і відправили разом з родиною у вигнання, а все майно конфіскували. Ініціатори змови проти Івана Самойловича і організатори цього катастрофічного походу отримали державні нагороди. У Національному архіві Швеції знайдені листи про ці історичні події. Ми надаємо повноцінні тексти німецькомовних джерел з перекладами українською