Гофман хоче умовити Януковича купити його фільм про нашу історію

Польський режисер Єжи Гофман має намір обговорити з президентом Віктором Януковичем можливість показу на українському телебаченні його документального фільму "Україна. Становлення нації".

Про це повідомляє УНІАН із посиланням на Weekly.ua.

Цей фільм режисер закінчив у 2008 році. У ньому розповідається про історію України від хрещення до наших днів. У картині 4 серії: "Від Русі до України", "Україна чи Малоросія", "Разом назавжди", "Незалежність". Кожна серія триває 50 хвилин.

На створення фільму Гофмана надихнула книга Леоніда Кучми "Україна - не Росія". За задумом режисера, кіно має дати імпульс українській молоді до вивчення історії власної країни.

Проте, фільм "Україна. Становлення нації" жодного разу не був показаний в Україні.

За словами Гофмана, українська влада не відповідає йому відмовою, "але й не показує фільм". "Мабуть тому, що фільм закінчується Помаранчевою революцією", - пояснює режисер. Він сподівається, що картина все ж таки вийде в український прокат до Євро2012.

"Варшавська битва" - просто кіно про любов та війну (ФОТО)

Кінорежисер і сценарист Єжи Гофман народився в 1932 р. у Кракові. У 1939 році був депортований з батьками до Сибіру. Після закінчення війни повернувся до Польщі. В 1955 році закінчив Інститут кінематографії в Москві. Знімає документальні та художні фільми.

Найбільш відомі його екранізації історичних романів Генріка Сенкевича "Пан Володиєвський", "Потоп", "Вогнем і мечем". Фільм "Потоп" у 1975 р. було номіновано на "Оскара". Режисер прожив 33 роки в шлюбі з киянкою Валентиною Трахтенберг. Заслужений діяч національної культури Польщі.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.