На Волині у штанах із секонд-хенду знайшли німецьке антивоєнне послання

Прямо таки різдвяна казка у стилі Діккенса - мешканка Любомля купила поношені джинси з Німеччини, попередній власник яких залишив у кишені 100 євро і записку про те, що його дід загинув в Україні під час Другої світової.

Про це повідомляє "Волинь".

40-річна жінка купила на секонд-хенді в Ковелі джинси для свого сина-студента. Вдома, перед тим, як випрати покупку, прискіпливо оглянула її і в маленькій кишеньці виявила шматок паперу, а в ньому - сто євро.

Це був не просто папір, а лист, стверджує видання. Хоч після термічної обробки, через яку проходить поношений одяг, текст дещо збляк, все ж вдалося написане перекласти з німецької мови:

"Невідомий друже з України! Я - німецький студент Вальтер, як і ти, засуджую війну. Вона забрала мого діда Йоганна, який служив у вермахті. Загинув він на вашій землі. Дарую тобі джинси, знаю, що у вас не таке добре життя...".

За словами луцьких журналістів, дід жінки, яка купила джинси з побажанням миру всьому світові, теж загинув на війні під Берліном у 1945-ому.

1939-1945: Неписана історія. Читачі УП згадують родинні перекази про війну

Тим часом інша волинська газета повідомляє, що ця історія справді нагадує різдвяну казку і більше схожа на вигадку.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.