На Волині у штанах із секонд-хенду знайшли німецьке антивоєнне послання

Прямо таки різдвяна казка у стилі Діккенса - мешканка Любомля купила поношені джинси з Німеччини, попередній власник яких залишив у кишені 100 євро і записку про те, що його дід загинув в Україні під час Другої світової.

Про це повідомляє "Волинь".

40-річна жінка купила на секонд-хенді в Ковелі джинси для свого сина-студента. Вдома, перед тим, як випрати покупку, прискіпливо оглянула її і в маленькій кишеньці виявила шматок паперу, а в ньому - сто євро.

Це був не просто папір, а лист, стверджує видання. Хоч після термічної обробки, через яку проходить поношений одяг, текст дещо збляк, все ж вдалося написане перекласти з німецької мови:

"Невідомий друже з України! Я - німецький студент Вальтер, як і ти, засуджую війну. Вона забрала мого діда Йоганна, який служив у вермахті. Загинув він на вашій землі. Дарую тобі джинси, знаю, що у вас не таке добре життя...".

За словами луцьких журналістів, дід жінки, яка купила джинси з побажанням миру всьому світові, теж загинув на війні під Берліном у 1945-ому.

1939-1945: Неписана історія. Читачі УП згадують родинні перекази про війну

Тим часом інша волинська газета повідомляє, що ця історія справді нагадує різдвяну казку і більше схожа на вигадку.

Антибільшовицький Блок Народів. Нове прочитання

Матеріали про Антибільшовицький Блок Народів (АБН), які зберігаються в Галузевому державному архіві Служби зовнішньої розвідки України, дають змогу в нинішній ситуації під дещо іншим кутом зору подивитися на імперську політику Москви в усі періоди її існування в тих чи інших державних утвореннях і належним чином оцінити зусилля діячів українського-національно-визвольного руху, які намагалися об’єднати поневолені народи в боротьбі з імперією зла, застерігали увесь цивілізований світ бути пильними, згуртованими і не мати жодних ілюзій стосовно справжніх намірів кремлівських керманичів

Про український борщ з історичними приправами

На початку 2020 року київський ресторатор Євген Клопотенко виступив з благородною ініціативою внести культову українську страву – борщ – до списку світової нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. Справу підтримало Міністерство культури. 1 липня 2022 року борщ включено до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує термінової охорони

Принцип доміно. З чого почалася Велика Війна

Сім пострілів сербського студента Гаврила Принципа призвели до початку Першої світової війни. Але чому вбивство спадкоємця престолу Габсбургів мало такі катастрофічні наслідки для всього людства? Хто побачив, що політичні сили розставлені, як доміно, і запустив механізм, який перекроїв карту Європи?

Скаутське братерство Литви та України

На початку ХХ століття уся Литва і значна частина України перебувала під кількасотлітньою російською окупацію. Українцям, до певної міри, пощастило більше, бо частина українських земель входила також і до складу Австро-Угорської імперії, під більш демократичною владою, керованою з Відня австрійським імператором (цісарем). Саме тому український скавтинг зміг організуватись у 1911 році