Створено комітет, який святкуватиме ювілеї УПА, Шухевича і Стецька

З метою урочистого відзначення ювілеїв і вшанування учасників національно-визвольної боротьби створено громадський Світовий ювілейний комітет.

Про це "Історичній Правді" повідомили організатори комітету.

Комітет створено з нагоди ювілеїв, які відзначатимуться наступного 2012 року:

- 105-річчя від дня народження Головного командира УПА Романа Шухевича,

- 70-річчя створення Української Повстанської Армії,

100-річчя від дня народження провідника ОУН (бандерівців), голови уряду, створеного внаслідок Акту 30 червня 1941 року, Ярослава Стецька.

Ювілений комітет очолили голова Всеукраїнського братства ОУН-УПА Михайло Зеленчук і голова ОУН(б) Стефан Романів.

Головним організатором та координатором проведення центральних урочистостей є Центр національного відродження ім. Степана Бандери.

Оргкомітетом розробляється програма урочистих заходів на 2012 рік. У зв’язку з цим скеровано листи до обласних рад, які у 2006-2007 роках визнали УПА воюючою стороною, з пропозицією долучитися до роботи оргкомітету, ухвалити відповідні рішення щодо відзначення ювілеїв знаменних подій у 2012 році і затвердити обласні програми урочистостей.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.